Zła passa przełamana. Lechia pokonała rezerwy Miedzi Legnica

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2023-05-13 21:43

Nie było to kapitalne widowisko, jednak najważniejszy jest efekt, którym są pierwsze od niemal dwóch miesięcy trzy punkty Lechii Zielona Góra. W sobotę 13 maja na własnym boisku pokonała ona Miedź II Legnica 1:0.

fot. Paweł Górski / ZGSPORT.PL

Spotkanie od początku było bardzo zamknięte i przypominało piłkarskie szachy. Częściej przy piłce znajdowali się zielonogórzanie, a goście czaili się, aby nie dać się zaszachować. Kilka groźnych akcji pojawiło się z obu stron, jednak w pierwszej połowie i przez większość drugiej obaj bramkarze pozostawali nieomylni.

Mecz rozstrzygnął w 82 minucie Rafał Dzidek, który strzałem bezpośrednio z dalekiego rzutu wolnego zaskoczył Pawła Lenarcika. Podrażnieni goście próbowali odpowiedzieć, ale Lechia była dobrze ustawiona i utrzymała korzystny rezultat.

Po 28. kolejce III ligi zielonogórski zespół cały czas zajmuje piątą lokatę w tabeli. W następnej serii gier czeka go wyjazd do Wodzisławia Śląskiego na mecz z ostatnią w klasyfikacji Odrą.

III liga, 28. kolejka: Lechia Zielona Góra – Miedź II Legnica 1:0 (0:0)
1:0 Rafał Dzidek 82'

Składy drużyn:
Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Budziński (46' Lechowicz), Ostrowski, Sitko – Zientarski (60' Guder), Zając, Surożyński, Dzidek, Łoboda (90' Staśkiewicz) – Mycan (88' Sadowski), Mwinyi (60' Kołodenny).
Miedź II Legnica: Lenarcik – Sławek (85' Skowron), Pojasek, Lewandowski (71' Stępień), Szczepanek (85' Poręba), Józefiak, Orzechowski, Garuch, Bogacz (71' Żarkowski), Zalewski (79' Letkiewicz), Agbor.

Postaw nam kawę na buycoffee.to


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności