Lechia nie poszła za ciosem. Porażka zielonogórzan w Wodzisławiu

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2023-05-20 19:30

Po ubiegłotygodniowym przełamaniu złej passy w meczu z Miedzią II Legnica Lechia Zielona Góra pojechała do Wodzisławia Śląskiego na kolejne starcie z rywalem ze strefy spadkowej. Niestety zielonogórzanie ulegli niżej notowanej Odrze 1:2.

fot. Paweł Górski / ZGSPORT.PL

Mecz dobrze rozpoczął się dla podopiecznych trenera Andrzeja Sawickiego. Już w trzeciej minucie wynik otworzył Mateusz Surożyński, który wykorzystał błąd defensywy Odry. Niemniej szybko inicjatywę przejęli gospodarze, którzy mieli kilka okazji na wyrównanie. Dopięli oni swego w 41 minucie, kiedy Brazylijczyk Elorhan pokonał Wojciecha Fabisiaka kąśliwym strzałem z prawej strony pola karnego.

W drugiej odsłonie obraz gry wyrównał się, ale jedyny cios zadała Odra. W 79 minucie drugiego tego dnia gola zdobył Elorhan, który pięknym strzałem z dystansu zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 2:1. Lechia miała jeszcze kilka okazji na wyrównanie, lecz żadna z nich nie została wykorzystana. Dodatkowo w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartką został napomniany Rafał Ostrowski, przez co zielonogórzanie po raz kolejny kończyli mecz w dziesiątkę.

Mimo porażki Lechia utrzymała się na piątej lokacie w tabeli III ligi. Kolejny mecz czeka ją już w środę 24 maja. O godzinie 16:00 zagra ona na własnym terenie z Polonią Nysa.

III liga, 29. kolejka: Odra Wodzisław – Lechia Zielona Góra 2:1 (1:1)
0:1 Mateusz Surożyński 3’
1:1 Elohran 41’
2:1 Elorhan 79’

Składy drużyn:
Odra Wodzisław: Szewczyk – Batelt, Miensopust, Mroczko, Białas, Zdunek, Elohran, Gajda, Mociak, Barański, Popczyk.
Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Lechowicz, Ostrowski, Sitko – Łoboda, Zając (71’ Athenstadt), Dzidek, Zientarski (63’ Guder) – Surożyński, Kołodenny (68’ Sadowski), Mwinyi (68’ Staśkiewicz).


0

0

1

0

0

0

Komentarze

Dołącz do dyskusji!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest osiem plus dziesięć?

© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności