Złożył propozycję korupcyjną Lechii Zielona Góra. Grozi mu do 8 lat więzienia

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2023-05-23 15:10

Lubuska Policja poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny, który na początku maja złożył propozycję korupcyjną Lechii Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze przedstawiła 37-latkowi zarzuty korupcyjne, w wyniku których grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. Lubuska Policja

Na początku maja lokalne oraz ogólnopolskie media obiegła informacja o próbie skorumpowania działaczy Lechii Zielona Góra przez mężczyznę, który z początku podawał się za potencjalnego sponsora klubu. Zaproponował on korzyści finansowe w zamian za wystąpienie konkretnego zdarzenia w zbliżającym się wówczas meczu III ligi z Polonią Bytom. Zgodnie z przedstawioną propozycją, w pierwszej połowie tego spotkania miały paść co najmniej trzy gole.

Przedstawiciele zielonogórskiego klubu odmówili i od razu złożyli zawiadomienie na policji oraz w Lubuskim Związku Piłki Nożnej. Sprawą zajął się Wydział do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, który ustalił tożsamość mężczyzny i zatrzymał go 17 maja.

37-letni obywatel Mołdawii zgodnie z dyspozycją artykułu 46 ust. 2 Ustawy o sporcie usłyszał zarzut związany z obietnicą udzielenia korzyści majątkowej w zamian za nieuczciwe zachowanie, mogące mieć wpływ na wynik lub przebieg zawodów. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze sąd nałożył na mężczyznę trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Lubuska Policja prosi o kontakt wszystkie kluby, które mogą lub mogły mieć kontakt z obcokrajowcem składającym podobne oferty korupcyjne.

Postaw nam kawę na buycoffee.to


2

0

0

0

0

1

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziesięć plus trzy?


© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności