„Wilki” pożarły „Kaczory”! Wataha w finale LFA2!

[FUTBOL AMERYKAŃSKI]
2018-07-28 17:44

Takiego przebiegu półfinału chyba nikt się nie spodziewał! Wataha Zielona Góra pewnie pokonała Green Ducks Radom, nie dając rywalom cienia szansy! Zielonogórzanie ani razu nie dopuścili rywali do swojego pola punktowego, dzięki czemu zwyciężyli aż 50:0.

Zielonogórzanie już w pierwszych minutach gry przejęli kontrolę nad widowiskiem i zasygnalizowali swoje aspiracje do zwycięstwa. „Wilki” błyskawicznie przerwały inauguracyjny atak gości i zaczęły skrupulatnie budować kontratak, który wykończył Krystian Wójcik. Trzy minuty później było już 16:0 i taki wynik widniał na telebimie po pierwszej kwarcie, mimo że przyjezdni byli bliscy zdobycia kontaktowego przyłożenia.

Druga odsłona zaczęła się z kolei od urazu Matta Pinedy, który w starciu z rywalem niefortunnie upadł poza boiskiem. Amerykanin nabawił się najprawdopodobniej kontuzji kolana, co wykluczyło go z dalszej gry w półfinale.

Jego koledzy jednak świetnie sobie poradzili, nawet grając bez swojego lidera. Wataha uparcie nacierała, dzięki czemu zdobycz punktowa stale rosła. To wszystko sprawiło, że już na niecałe 5 minut przed końcem drugiej kwarty zadziałała mercy rule, gdyż zielonogórzanie prowadzili 36:0!

W drugiej połowie „Wilki” lekko zwolniły, bowiem zdobyły one jedynie po jednym przyłożeniu na kwartę. Jednak przewaga zielonogórzan znów wzrosła, a „Zielone Kaczory” dopiero w samej końcówce meczu zdołały poważniej zagrozić polu punktowemu zielonogórzan. Na nic się to jednak nie zdało, bowiem defensywa Watahy była dziś kompletna i za każdym razem skutecznie zatrzymywała szarżujących przeciwników.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć galerię zdjęć z tego spotkania!

Wataha zatem w wielkim stylu wkroczyła do finału LFA2, który zadecyduje o awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Rywalem zielonogórzan w finale będą Towers Opole, którzy pokonali dziś w Lublinie miejscowych Tytanów 41:28.

Półfinał LFA2: Wataha Zielona Góra – Green Ducks Radom 50:0 (16:0, 20:0, 6:0, 8:0)