Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘCzy „Wilki” ponownie zburzą „Wieże”?

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTBOL AMERYKAŃSKI]
2018-08-03 18:50

Nadchodząca sobota będzie zwieńczeniem sezonu Ligi Futbolu Amerykańskiego i starań futbolistów Watahy Zielona Góra, bowiem o godzinie 13:00 rozpocznie się finał drugiej klasy rozgrywek, który zadecyduje o tym, kto w przyszłym roku zagra w LFA1! Niepokonana ekipa z Zielonej Góry po raz trzeci w tym sezonie podejmie drużynę Towers Opole.

Obie drużyny w fazie zasadniczej grały w grupie zachodniej LFA2. Pierwsze miejsce w tabeli zajęli zielonogórzanie, którzy nie zaznali jeszcze w tym sezonie goryczy porażki. Wataha z 12 punktami na koncie miała 4 „oczka” przewagi nad drugimi Towers Opole. „Wieże” w tym sezonie przegrały jedynie dwa razy – oba w starciu z „Wilkami”.

W pierwszym tegorocznym pojedynku pomiędzy Watahą a Towers zielonogórzanie zwyciężyli w Opolu 42:30. W rewanżu ponownie górą byli podopieczni Krystiana Wójcika, którzy tym razem zdeklasowali przeciwników, wygrywając 60:20.

Także w półfinale rozgrywek lepiej powiodło się futbolistom z Grodu Bachusa. Zielonogórzanie przed tygodniem zmiażdżyli u siebie Green Ducks Radom aż 50:0. Wataha ani razu nie pozwoliła rywalom zapunktować, choć goście wyprowadzili kilka groźnych ataków.

Niestety zwycięstwo z „Zielonymi Kaczorami” zostało okupione urazem Matta Pinedy, co wykluczyło Amerykanina z udziału w finale. „Wilki” po stracie lidera pokazały jednak, że potrafią poradzić sobie nawet w obliczu jego kontuzji, bez większego problemu utrzymując przewagę nad Green Ducks. Nie ulega jednak wątpliwościom, że uraz Pinedy w jakimś stopniu osłabił zielonogórską drużynę.

Trudniejszą przeprawę w półfinale miały „Wieże”, które w Lublinie walczyły z miejscowymi Tytanami. Opolanie również zbudowali sobie sporą przewagę w pierwszych minutach spotkania, lecz nie potrafili jej utrzymać, przez co Tytani wrócili do gry, odrabiając straty z nawiązką. Końcówka meczu należała już jednak do Towers, którzy znów przejęli inicjatywę, ostatecznie wygrywając spotkanie 41:28.

Futboliści z Winnego Grodu wydają się być faworytami sobotniego finału, bowiem nawet bez Matta Pinedy potrafią być niezwykle groźni. Czy zielonogórzanie zwieńczą fantastyczny sezon zwycięstwem dającym awans do najwyższej klasy rozgrywkowej?

Finał LFA2: Wataha Zielona Góra – Towers Opole
Data: 04.08.2018, godzina 13:00
Miejsce: Stadion Futbolowy, ul. Botaniczna 66, Zielona Góra.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest sześć plus pięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności