Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘSpadkowicz kontra beniaminek

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2018-08-10 16:30

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra w najbliższą sobotę zainauguruje rozgrywki lubuskiej IV ligi. Zielonogórzanie w pierwszym meczu po spadku z III ligi zmierzą się z beniaminkiem, Cariną Gubin.

Ekipa z Gubina w minionym sezonie wywalczyła awans z zielonogórskiej klasy okręgowej, do samego końca walcząc o niego z Piastem Iłowa i Promieniem Żary. I to właśnie mecz ostatniej kolejki z tą drugą drużyną zapewnił gubinianom awans do IV ligi.

Przypomnijmy, że Falubaz Zielona Góra ubiegły sezon zakończył na 17. lokacie w tabeli grupy trzeciej III ligi. Zielonogórzanie nie mogli zaliczyć tego sezonu do udanych, bowiem szanse na utrzymanie stracili już kilka kolejek przed końcem sezonu. Teraz żółto-biało-zieloni z zamiarem szybkiego powrotu na wyższy szczebel rozgrywkowy będą próbowali zawojować IV ligę.

Z dość podobnymi aspiracjami do rozgrywek przystępuje klub z Gubina. Carina w przerwie międzysezonowej wzmocniła się kilkoma ciekawymi nazwiskami, które mają sprawić, że zespół znad Nysy Łużyckiej może być groźnym rywalem dla innych drużyn. Zmiana nastąpiła też na pozycji trenera. Sylwestra Buczyńskiego zastąpił dobrze znany zielonogórskim kibicom, Jarosław Miś, który jeszcze jesienią ubiegłego roku prowadził KS Falubaz.

Jakkolwiek duże byłyby ambicje Cariny, faworytem pozostaje ekipa z Grodu Bachusa. Zielonogórzanie po spadku mają jeden cel – awans – i chcąc uniknąć komplikacji w jego wywalczeniu, powinni rozpocząć sezon od zwycięstwa. Czy te przewidywania się sprawdzą? Przekonamy się sobotnim popołudniem!

W sobotę zmagania w IV lidze inauguruje też zielonogórski TS Masterchem Przylep, który na własnym obiekcie podejmie Tęczę Krosno Odrzańskie. Więcej o tym piszemy TUTAJ.

IV liga, 1. kolejka: Carina Gubin – Falubaz Gran-Bud Zielona Góra
Data: 11.08.2018, godzina 17:00
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Sikorskiego 89, Gubin.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest pięć plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności