Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘWygrana albo spadek

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2018-08-26 12:20

Tu już nie ma miejsca na błędy. Przed Falubazem Zielona Góra starcie, które zadecyduje o być albo nie być w PGE Ekstralidze. Zielonogórzanie przy W69 zmierzą się dziś z Grupa Azoty Unią Tarnów, która również ma nóż na gardle. Szykuje się ciekawe widowisko!

Słaby sezon w wykonaniu Falubazu sprawił, że zielonogórzanie w ostatniej kolejce muszą walczyć o życie. Klub z Winnego Grodu od kilku kolejek plasuje się na ostatniej pozycji w tabeli, a przez ubiegłotygodniową porażkę w Grudziądzu zielonogórska drużyna nie może już liczyć na bezpośrednie utrzymanie.

Aby przedłużyć swoje szanse na pozostanie w elicie, Falubaz musi zwyciężyć dziś za trzy punkty. Jako że w pierwszym meczu Unia wygrała 47:43, zielonogórzanie do osiągnięcia celu potrzebują 48 „oczek”. Wówczas wyprzedzą tarnowian w tabeli i, zajmując 7. miejsce, wezmą udział w barażach o PGE Ekstraligę. Każdy inny scenariusz spowoduje, że Falubaz już dziś spadnie do Nice 1. Ligi Żużlowej.

„Jaskółki” nie zamierzają jednak odpuszczać. One także są w nieprzyjemnej sytuacji, jednak jest ona trochę lepsza od tej Falubazu. W zasięgu tarnowian wciąż jest bowiem 6. pozycja i zarazem bezpośrednie utrzymanie. Aby tego dokonać Unia musiałaby co najmniej zremisować w Winnym Grodzie i liczyć na potknięcie MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Jednak jeśli drużyna z Małopolski wywiezie z Zielonej Góry tylko punkt bonusowy, wówczas to ona dostanie prawo udziału w barażach. Podsumowując, jakakolwiek zdobycz Unii w dzisiejszym pojedynku będzie dyskwalifikować Falubaz z dalszej walki o utrzymanie.

Przed dzisiejszą potyczką trener Adam Skórnicki znów zamieszał składem. Czy będzie to ustawienie, które wreszcie da zielonogórzanom zwycięstwo? Ponadto niewiadomą pozostaje występ Sebastiana Niedźwiedzia. Młodzieżowiec Falubazu został wpisany do awizowanego składu, jednak jeszcze w środę trener Adam Skórnicki mówił na łamach portalu WP Sportowe Fakty, że na 98-99% Niedźwiedzia nie zobaczymy dziś na torze. Jego powrót z pewnością byłby dla Falubazu wzmocnieniem, ale nawet bez niego zielonogórzanie są w stanie wywalczyć upragniony cel.

AKTUALIZACJA: Jak poinformował portal falubaz.com, w dzisiejszym spotkaniu pod nr 16 zobaczymy powracającego po kontuzji Alexa Zgardzińskiego. Ponadto awizowanego Sebastiana Niedźwiedzia zastąpi Damian Pawliczak.

14. kolejka PGE Ekstraligi: Falubaz Zielona Góra – Grupa Azoty Unia Tarnów
Data: 26.08.2018, godzina 17:00
Miejsce: Stadion żużlowy, ul. Wrocławska 69, Zielona Góra.
Sędzia: Krzysztof Meyze.
Komisarz toru: Jacek Woźniak.
Relacja na żywo: Lajfy.com

Awizowane składy:
Falubaz Zielona Góra:
9. Patryk Dudek
10. Grzegorz Zengota
11. Piotr Protasiewicz
12. Jacob Thorssell
13. Michael Jepsen Jensen
14. Mateusz Tonder
15. Sebastian Niedźwiedź
16.

Grupa Azoty Unia Tarnów:
1. Nicki Pedersen
2. Artur Mroczka
3. Jakub Jamróg
4. Peter Kildemand
5. Kenneth Bjerre
6. Patryk Rolnicki
7. Kacper Konieczny
8.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus osiem?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności