Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘOstatni mecz przed decydującą fazą

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[RUGBY]
2018-09-07 20:03

Rugbyści Watahy Zielona Góra powoli przygotowują się do fazy play-off, jednak pozostał im jeszcze do rozegrania jeden pojedynek w rundzie zasadniczej. Jutro w ramach 10. kolejki I ligi zmierzą się w Warszawie z tamtejszym AZS-em AWF.

Choć Wataha i AZS sąsiadują ze sobą w tabeli I ligi, to pozycja zielonogórzan jest zdecydowanie lepsza. Rugbyści z Grodu Bachusa plasują się obecnie na 3. miejscu, które daje możliwość uczestnictwa w grupie mistrzowskiej fazy finałowej. Warszawianie z kolei zajmują 4. lokatę ze stratą 12 punktów do Watahy, przez co w rundzie finałowej będą się bili o utrzymanie na zapleczu Ekstraligi.

„Dziki” mają już zatem zagwarantowany udział w walce o medale, więc mogłyby potraktować sobotnie starcie jako swego rodzaju trening. Zielonogórzanie źle jednak rozpoczęli rundę jesienną, zatem z pewnością będą chcieli tuż przed najważniejszymi meczami wrócić na zwycięską ścieżkę.

Przypomnijmy, że przed tygodniem Wataha poległa u siebie z Arką Rumia 19:25. Dla zielonogórzan była to trzecia porażka w sezonie i druga z tym przeciwnikiem.

W pierwszym starciu pomiędzy „Dzikami” a AZS-em wyraźnie lepsi byli rugbyści z Winnego Grodu, wygrywając na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 36:17. W sobotę będą oni chcieli to powtórzyć, aby wzmocnić morale przed decydującą rozgrywką.

I liga, 10. kolejka: AZS AWF Warszawa – Wataha RC Zielona Góra
Data: 08.09.2018, godzina 12:00
Miejsce: Stadion Rugby, ul. Marymoncka 34, Warszawa.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziewięć plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności