Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘOkręgowy PP: męczarnie Falubazu w Łęknicy, łatwe zwycięstwo TS-u

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2018-09-12 20:18

Za nami 3. runda Pucharu Polski na szczeblu południowego okręgu województwa lubuskiego! Z czterech zielonogórskich zespołów, awans do następnej kolejki wywalczyły aż trzy.

Blisko niespodzianki było w Łęknicy, gdzie Falubaz Gran-Bud długo męczył się z tamtejszym ŁKS-em, występującym na co dzień w klasie A. Jako pierwsi trafienie zanotowali zielonogórzanie, jednak miejscowi błyskawicznie odpowiedzieli, wychodząc na prowadzenie 2:1. Tuż po przerwie łękniczanie dołożyli jeszcze kolejną bramkę, stawiając faworyta w trudnej sytuacji.

Na szczęście Falubaz miał w składzie świetnego w tym sezonie Przemysława Mycana, który zanotował dziś kolejnego hattricka. Oprócz niego na listę strzelców wpisał się także Paweł Wojtysiak, dzięki czemu żółto-biało-zieloni rzutem na taśmę awansowali do następnej rundy, zwyciężając 4:3.

Znacznie łatwiejsze zadanie miał natomiast TS Masterchem Przylep, który na wyjeździe podejmował Unię Kunice Żary. Grający na co dzień w „okręgówce” rywal nie postawił zbyt dużego oporu, przez co ekipa z Winnego Grodu zwyciężyła aż 9:1.

Wśród zielonogórskich A-klasowców zdecydowanie najlepiej w dzisiejszej rundzie poradził sobie Ikar Zawada, który niespodziewanie wyeliminował lidera klasy okręgowej, Piasta Iłowa, zwyciężając 3:2.

Z zielonogórskich klubów porażkę zanotowała dziś jedynie Drzonkowianka Gajaelektro.pl Racula. Piłkarze ze wschodniej części miasta polegli dziś z Syreną Zbąszynek na popularnym „dołku” przy ul. Sulechowskiej 1:5.

Okręgowy Puchar Polski, 3. runda:
ŁKS Łęknica – Falubaz Gran-Bud Zielona Góra 3:4
Unia Kunice Żary – TS Masterchem Przylep Zielona Góra 1:9
Ikar Zawada – Piast Iłowa 3:2
Drzonkowianka Gajaelektro.pl Racula – ZAP Syrena Zbąszynek 1:5

Komentarze

Fan dnia 2018-09-13 08:00 napisał(a):
Pod jakim względem Ts Przylep miał latwiejsze zadanie klasa okregowa jest wyżej od A klasy
Paweł Górski / ZGSPORT.PL dnia 2018-09-13 09:54 napisał(a):
Pod tym względem, że TS gładko zwyciężył 9:1, a Falubaz musiał gonić wynik do ostatnich minut :)
Fan dnia 2018-09-13 10:52 napisał(a):
Acha :)

Dołącz do dyskusji!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest trzy plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności