Piast wyeliminowany! Akademicy w 1/8 finału HPP!

[FUTSAL]
2018-01-29 21:12

Świetne spotkanie rozegrali wczoraj futsaliści Persy MOSiR AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego! W ramach 1/16 finału Halowego Pucharu Polski Akademicy wyeliminowali ekstraklasowego Piasta Gliwice, wygrywając we własnej hali 6:4.

Pierwsze chwile meczu w wykonaniu zielonogórzan wyglądały dość niepewnie. Jednak już w 3. minucie Kamil Kruszyński otworzył worek z golami. „Kruchy” przejął futsalówkę na połowie przeciwnika i prawą flanką popędził w kierunku bramki Piasta. Zielonogórzanin miał przed sobą już tylko golkipera, Michała Dendzika, którego pokonał pewnym strzałem po ziemi.

Ledwie 70 sekund później ze znakomitą kontrą wyszedł Kacper Konopacki. Przebiegł z piłką ponad pół boiska, po czym odegrał na skrzydło do Jakuba Turowskiego, który z niewielkiej odległości umieścił futsalówkę w siatce.

Rywale po chwili otrząsnęli się z początkowego szoku i już w 10. minucie na tablicy wyników widniał remis po bramkach Adama Jonczyka i Michała Grzywy. Futsaliści AZS-u błyskawicznie odpowiedzieli na taki stan rzeczy i po kilku zabójczych kontrach było już 5:2 na korzyść zielonogórzan. Jeszcze przed przerwą goście zdołali zmniejszyć straty, kiedy to Adam Jonczyk dobitką pokonał Macieja Dudka.

W drugiej części spotkania pomiędzy słupkami Persy stanął Remigiusz Chyła. Minęło jednak zaledwie 10 minut i już Dudek musiał wracać na parkiet. Stało się tak bowiem Chyła dość poważnie ucierpiał podczas jednej z akcji i wymagał interwencji medycznej. Chwilę później zielonogórzanie stracili pierwszą bramkę w tej połowie. Znajdujący się na niekrytej pozycji Lucas Bonifacio Dos Santos dostał wymarzone podanie i umieścił piłkę pomiędzy słupkami.

W końcówce gliwiczanie postawili wszystko na jedną kartę i wycofali bramkarza. Po paru minutach się to na nich zemściło, bowiem świetnie broniący się zielonogórzanie w końcu przejęli piłkę pod nieobecność Dendzika, po czym Łukasz Hanc zdobył gola, strzelając zza połowy.

Po tej bramce zawodnicy Piasta zaczęli się spieszyć, aby szybko odrobić straty. Zaprowadziło ich to do kilku błędów, przez które mogli już pożegnać się z nadziejami na korzystny wynik. Zielonogórzanie zatem po raz drugi w historii awansowali do 1/8 finału Halowego Pucharu Polski!

Kliknij tutaj, aby obejrzeć fotorelację z tego spotkania.

1/16 finału Halowego Pucharu Polski: Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski – Piast Gliwice 6:4 (5:3)
Bramki: 3’ Kruszyński, 4’ Turowski, 10’ Ryś, 12’ Kruszyński, 14’ Konopacki, 39’ Hanc – 6’ Jonczyk, 10’ Grzywa, 19’ Jonczyk, 33’ Dos Santos.
Żółte kartki: 7’ Dos Santos, 27’ Jonczyk.
Drużyny wystąpiły w następujących składach:
Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski: Dudek, Chyła – Koppenhagen, Hanc, Turowski, Skrzyński – Greszczyk, Ryś, Biereśniewicz, Niedźwiedzki, Konopacki, Bartnicki, Pudzianowski, Kruszyński.
Piast Gliwice: Dendzik – Mirga, Grzywa, Jonczyk, Grecz – Czech, Del Pino, Bugański, Dos Santos, Piskorz, Szadurski.
Spotkanie prowadzili: Marcin Łuczak, Paweł Kamiński – Mateusz Tarnowy.