Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘ„Objazdowy” Browar zawita do Winnego Grodu

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2018-09-14 20:30

Dla Czarnych Browar Witnica będzie to siódmy wyjazd w sezonie, dla Falubazu – trzeci mecz przed własną publicznością. Sobotnim popołudniem zielonogórscy kibice będą świadkami starcia 7. kolejki IV ligi pomiędzy liderem tabeli a zawodzącą jak na razie drużyną z Witnicy.

Sytuacja Czarnych w tym sezonie jest dość nietypowa. Zespół spod Gorzowa w dotychczasowych 6 kolejkach ani razu nie grał na własnym terenie. Być może jest to jedną z przyczyn słabej jak dotąd formy piłkarzy z Witnicy, którzy zajmują obecnie znacznie gorsze niż w ubiegłym sezonie miejsce. W poprzednich rozgrywkach witniczanie uplasowali się na 6. lokacie, natomiast teraz są oni dopiero na 13. pozycji.

To nie wszystko. Czarni w tym sezonie tracili już punkty z niżej sklasyfikowanymi rywalami, jak np. remis z przedostatnim Lubuszaninem Drezdenko czy porażka ze Sprotavią. Ponadto w ubiegłym tygodniu Browar poległ aż 3:0 z rozpędzającym się beniaminkiem z Gubina. Jedyne jak dotąd zwycięstwo witniczanie zanotowali z ostatnią w tabeli Polonią Słubice (3:2). Zdecydowanie nie stawia to sobotniego rywala Falubazu w roli faworyta tego pojedynku.

Żółto-biało-zieloni jak dotąd wyśmienicie radzą sobie w rozgrywkach IV ligi, będąc na dobrej drodze do powrotu do III ligi. Ich pozycja na fotelu lidera tabeli jest jednak cały czas zagrożona, bowiem zaledwie 2 punkty straty ma do nich wicelider – TS Masterchem Przylep Zielona Góra. Warto też nadmienić, że obie zielonogórskie drużyny pozostają aktualnie jedynymi niepokonanymi zespołami w lidze. Jeżeli taki stan się utrzyma, derby miasta, które odbędą się za dwa tygodnie, mogą być niezwykle ciekawym wydarzeniem.

Wróćmy jednak do sobotniego spotkania. Podopieczni Andrzeja Sawickiego, chcąc utrzymać pierwsze miejsce, muszą uważać na teoretycznie słabszych Czarnych, aby nie powtórzyła się sytuacja z pucharowego pojedynku w Łęknicy. Czy lider wywiąże się ze swojej roli?

IV liga, 7. kolejka: Falubaz Gran-Bud Zielona Góra – Czarni Browar Witnica
Data: 15.09.2018, godzina 16:00
Miejsce: Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37, Zielona Góra.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus pięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności