Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘSpeedway Diamond Cup: zielonogórzanie najlepsi we Francji

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2018-09-14 23:43

Zwycięstwem Michaela Jepsena Jensena zakończył się inauguracyjny turniej cyklu Speedway Diamond Cup. Na torze we francuskim Lamothe-Landerron świetnie poradził sobie także Grzegorz Zengota, zajmując drugą lokatę.

W dzisiejszych zawodach udział wzięło zaledwie 13 zawodników, bowiem aż 5 nie dotarło do Francji. Przez to rozegranych zostało jedynie 13 wyścigów fazy zasadniczej oraz 3 biegi finałowe.

W rundzie zasadniczej najlepszy okazał się Grzegorz Zengota, tylko raz uznając wyższość rywala. Dzięki temu bez problemu awansował on do finału A, w którym udział wzięła najlepsza czwórka turnieju. Obok niego w ostatnim wyścigu dnia zobaczyliśmy także Michaela Jepsena Jensena, który okazał się w nim najszybszy. Za jego plecami z kolei finał ukończył „Zengi”, zatem na dwóch najwyższych stopniach podium stanęła dwójka z Falubazu Zielona Góra. Trzecią lokatę zajął Francuz, David Bellego.

Następna runda cyklu Speedway Diamond Cup odbędzie się 29. września w szwedzkiej Motali.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności