Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘMateusz Tonder najlepszy w V Memoriale Rycerzy Speedwaya!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2018-09-16 17:41

Zwycięstwem Mateusza Tondera zakończył się rozegrany dziś przy W69 V Memoriał Rycerzy Speedwaya. Na drugim stopniu podium stanął wracający po kontuzji Sebastian Niedźwiedź.

W fazie zasadniczej turnieju najlepszy był Sebastian Niedźwiedź, który tylko raz nie przywiózł do mety 3 „oczek”. W finale musiał jednak uznać wyższość Mateusza Tondera. Podium uzupełnił Karol Żupiński z Wybrzeża Gdańsk, a czwartą lokatę zajął trener zielonogórskiej młodzieży, Krzysztof Jabłoński.

Z zielonogórskich juniorów dobrze spisał się także Damian Pawliczak (10 punktów), zajmując 7. lokatę. Na dalszych pozycjach uplasowali się: Jakub Osyczka i Nikodem Bartoch (miejsca 11-12, obaj po 4 punkty), którzy w tym sezonie są na wypożyczeniu w klubach drugoligowych. Najmłodsi natomiast przedstawiciele Falubazu, którzy w tym roku zdali egzamin na licencję „Ż”, czyli Damian Boduch, Sebastian Helwig i Nile Tufft, uplasowali się na pozycjach 15-17.

Z kolei rywalizacja w klasie 250 ccm miała formę turnieju par, w którym najlepsza okazała się estońsko-łotewska para Markus Maximus – Francis Gusts. Para zielonogórsko-gorzowska, w składzie Fabian Ragus i Kamil Pytlewski, zajęła drugą lokatę.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus dziesięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności