Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na umieszczenie plików cookies w Twoim urządzeniu.ROW Rybnik rywalem Falubazu w barażu o Ekstraligę!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2018-09-23 17:14

Wynikiem 53:37 Speed Car Motor Lublin zwyciężył dzisiejszy rewanż finałowej rywalizacji Nice 1. Ligi Żużlowej przeciwko ROW-owi Rybnik. Tym samym lublinianie odrobili 14-punktową stratę z pierwszego spotkania i bezpośrednio awansowali do PGE Ekstraligi. Oznacza to, że przeciwnikiem Falubazu Zielona Góra w barażowym starciu o miejsce w elicie będzie ekipa z Rybnika.

Rybniczanie przez długi czas bronili zaliczki z pierwszego meczu. W 12. wyścigu Motor zdołał jednak doprowadzić do remisu w dwumeczu, co premiowało awansem właśnie drużynę z Lublina. Taki rezultat utrzymywał się do ostatniego wyścigu, w którym rozstrzygnęła się finałowa rywalizacja w Nice 1. LŻ.

W nim kapitalnie pojechali lublinianie, odpierając zaciekłe ataki Andrzeja Lebiediewa, i zwycięstwem 4:2 przypieczętowali swój awans do PGE Ekstraligi. ROW Rybnik czeka teraz z kolei barażowy dwumecz z zielonogórskim Falubazem. Pierwsze spotkanie już za tydzień przy W69!

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest osiem plus dziesięć?


© ZGSPORT.PL 2018 | O nas | Reklama | Wykorzystanie zdjęć