Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na umieszczenie plików cookies w Twoim urządzeniu.Czy Wataha przełamie się przed własną publicznością?

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[RUGBY]
2018-09-28 12:43

Trwa faza finałowa I ligi rugby. W ramach jej drugiej kolejki Wataha Zielona Góra zmierzy się na własnym obiekcie z Arką Rumia. Choć przeciwnik jest wymagający, to właśnie teraz jest najlepszy moment, by zanotować pierwsze tej jesieni zwycięstwo.

Zielonogórskim rugbystom ostatnio nie wiedzie się najlepiej. W poprzednich czterech kolejkach „Dziki” nie zdołały zanotować żadnego zwycięstwa. Przez to pod koniec fazy zasadniczej spadły na 3. miejsce, tracąc do lidera 8 punktów. Przed tygodniem rozpoczęła się jednak faza finałowa, zatem czas na nowe rozdanie!

Zielonogórzanie zaczęli ją niestety od porażki. Ciężki wyjazd na teren zwycięzcy rundy zasadniczej, Sparty Jarocin, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 35:10. Okazja do poprawienia swojego miejsca w tabeli nadejdzie już w sobotę. Przeciwnik jednak wcale nie będzie słabszy od poprzedniego.

Arka Rumia, bo o niej mowa, skończyła fazę zasadniczą na 2. lokacie – tuż za liderem, do którego straciła zaledwie 1 punkt. Ponadto ekipa znad morza jest jedyną w tym sezonie drużyną, która zdołała wygrać w Zielonej Górze. Na inaugurację rundy jesiennej rumianie zwyciężyli na stadionie przy ul. Wyspiańskiego 25:19. Również na własnym terenie okazali się oni lepsi od Watahy, pokonując ją 38:19.

To pokazuje, że sobotnie starcie może być dla zielonogórzan niezwykle trudne. Jednocześnie jest to idealny moment na przełamanie i włączenie się do walki o Ekstraligę.

I liga, 12. kolejka: Wataha RC Zielona Góra – Arka Rumia
Data: 29.09.2018, godzina 15:00
Miejsce: Stadion UZ, ul. Wyspiańskiego 58, Zielona Góra.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest cztery plus trzy?


© ZGSPORT.PL 2018 | O nas | Reklama | Wykorzystanie zdjęć