Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘNadmorska inauguracja

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[SIATKÓWKA]
2018-09-28 13:29

Startują rozgrywki II ligi siatkówki mężczyzn! Już w sobotę AZS Uniwersytet Zielonogórski rozegra pierwsze spotkanie w sezonie 2018/2019. Akademicy w Gdańsku zmierzą się z miejscowym Stoczniowcem.

Przypomnijmy, że ubiegły sezon zielonogórzanie zakończyli na przedostatnim miejscu w tabeli grupy czwartej II ligi. Sprawiło to, że byli zmuszeni walczyć o utrzymanie w barażach, które dość niespodziewanie przegrali. Zielonogórski klub wyraził jednak chęć pozostania w II lidze, na co przystał Polski Związek Piłki Siatkowej. AZS został przeniesiony do grupy pierwszej, gdzie występują głównie drużyny z północy Polski.

Pierwszym rywalem zielonogórzan w nowym sezonie będzie gdański Stoczniowiec. Zajął on w ubiegłych rozgrywkach wysokie, 3. miejsce w tabeli, tracąc do lidera zaledwie 1 punkt. W fazie play-off gdańszczanom nie wiodło się już tak dobrze, bowiem przegrali oni wszystkie trzy spotkania w turnieju półfinałowym, plasując się na ostatnim miejscu w grupie.

Dla zielonogórzan inauguracyjny wyjazd do Gdańska może się okazać trudnym zadaniem. Dobrze przygotowani do sezonu Akademicy mogą jednak pokusić się o sprawienie niespodzianki, witając się z nową grupą zwycięstwem na trudnym terenie.

II liga, 1. kolejka: Stoczniowiec Gdańsk – AZS Uniwersytet Zielonogórski
Data: 29.09.2018, godzina 17:00
Miejsce: Hala ZSE, ul. Reja 25, Gdańsk.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest osiem plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności