Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘOstatni rozdział batalii o utrzymanie!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2018-09-30 09:54

Po ponad miesięcznej przerwie od ostatniego meczu ligowego Falubazu, nadszedł czas na mecze barażowe, które zadecydują o tym, kto w przyszłym sezonie zaprezentuje się w PGE Ekstralidze. Broniący się przed spadkiem Falubaz, czy mający chrapkę na powrót do elity ROW Rybnik?

Ekipa z Rybnika tegoroczne zmagania w Nice 1. Lidze Żużlowej zakończyła na 2. pozycji – zarówno w fazie zasadniczej, jak i rundzie play-off. Rybniczanie w finałowym dwumeczu minimalnie polegli ze Speed Car Motorem Lublin, trwoniąc w rewanżu 14-punktową zaliczkę z pierwszego spotkania. W PGE Ekstralidze zameldowała się ekipa z Lubelszczyzny, a podrażniony ROW stanie teraz naprzeciwko Falubazu.

Przypomnijmy, że zielonogórzanom w tym sezonie wiodło się nie najlepiej. Tylko 4 zwycięstwa i aż 10 porażek – to bilans klubu z Winnego Grodu, który aż do ostatniej kolejki był zagrożony bezpośrednim spadkiem z PGE Ekstraligi. Na szczęście, żużlowcy spod znaku Myszki Miki rzutem na taśmę uciekli z ostatniego miejsca, plasując się ostatecznie na dającej udział w barażach, 7. pozycji.

Niestety do pierwszego meczu barażowego zielonogórzanie przystąpią osłabieni brakiem Patryka Dudka, który wciąż leczy uraz ręki, którego nabawił się w lidze szwedzkiej. W jego miejsce trener Adam Skórnicki zdecydował się zastosować zastępstwo zawodnika. Czy to wystarczy, aby wywalczyć przed rewanżem konkretną zaliczkę? Przekonamy się już dziś po południu!

Baraż o PGE Ekstraligę: Falubaz Zielona Góra – ROW Rybnik
Data: 30.09.2018, godzina 15:30
Miejsce: Stadion żużlowy, ul. Wrocławska 69, Zielona Góra.
Sędzia: Krzysztof Meyze.
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński.

Awizowane składy:
Falubaz Zielona Góra:
9. Grzegorz Zengota
10. Jacob Thorssell
11. Piotr Protasiewicz
12. Michael Jepsen Jensen
13. Patryk Dudek – zastępstwo zawodnika
14. Mateusz Tonder
15. Sebastian Niedźwiedź
16.

ROW Rybnik:
1. Troy Batchelor
2. Andriej Karpow
3. Andrzej Lebiediew
4. Mateusz Szczepaniak
5. Kacper Woryna
6. Lars Skupień
7. Robert Chmiel
8.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus jeden?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności