Lider potwierdził dominację! Falubaz górą w jednostronnych derbach!

2018-09-30 22:01

Dzisiejsze piłkarskie derby Zielonej Góry miały być wyrównanym starciem drużyn z czołówki IV ligi. Rzeczywistość okazała się jednak zgoła odmienna. Falubaz Gran-Bud zwyciężył z TS Masterchemem Przylep aż 10:0!

Falubaz bardzo szybko zaakcentował swoją dominację. Już 2 minuty po początkowym gwizdku Albert Cipior otworzył wynik meczu. Z kolejnymi minutami żółto-biało-zieloni coraz bardziej przeważali na murawie, aż po pół godzinie prowadzili już 3:0.

Obraz gry zmienił się nieco pod koniec pierwszej połowy. Wówczas piłkarze TS-u zaczęli wyprowadzać coraz groźniejsze ataki, spędzając więcej czasu w ofensywie. Na nic to się nie zdało, bowiem Falubaz skutecznie się bronił. Najbliżej bramki dla gości było, gdy piłka po ciekawym rozegraniu rzutu rożnego trafiła w poprzeczkę bramki Łukasza Budzyńskiego.

Po przerwie Falubaz znów wrócił do dominacji na boisku. I to jeszcze bardziej niż wcześniej! Gospodarze niedzielnego starcia w drugiej odsłonie dosłownie zmiażdżyli bezradnych piłkarzy z Przylepu! Ci popełniali dużo błędów, które podopieczni Andrzeja Sawickiego bezlitośnie wykorzystywali.

Żółto-biało-zieloni pokazali, że nie bez przyczyny znajdują się na fotelu lidera IV ligi. Swoją pozycję w tabeli potwierdzili w dzisiejszym derbowym starciu, dzięki czemu mają na swoim koncie już 27 punktów. TS Masterchem z kolei jest w dołku, bowiem nie potrafi zwyciężyć w lidze od 3 kolejek. Przez to zawodnicy Tadeusza Makowskiego spadli w ligowym zestawieniu na 4. lokatę.

IV liga, 9. kolejka: Falubaz Zielona Góra – TS Masterchem Przylep Zielona Góra 10:0 (3:0)
Bramki: 2’ Cipior, 17’ Mycan, 30’ Mycan, 51’ Okińczyc, 55’ Mycan, 62’ Górecki, 70’ Okińczyc (k.), 74’ Małecki, 77’ Małecki, 84’ Okińczyc.
Żółte kartki: 40’ Górecki – 37’ Dzikowicz.