Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘCzas na inaugurację Energa Basket Ligi! Na początek mecz... ostatniej kolejki

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[KOSZYKÓWKA]
2018-10-02 12:57

Już dziś wieczorem zainaugurowany zostanie sezon 2018/2019 Energa Basket Ligi! Pierwszym meczem nowej edycji rozgrywek będzie… rozgrywane awansem spotkanie ostatniej kolejki pomiędzy Stelmetem Enea BC Zielona Góra i MKS-em Dąbrowa Górnicza.

W ubiegłym sezonie MKS zakończył fazę zasadniczą na 6. pozycji, tracąc do zielonogórzan zaledwie 1 punkt. Play-offów dąbrowianie jednak nie podbili, przegrywając 3:0 ćwierćfinałową serię z Polskim Cukrem Toruń.

W przerwie międzysezonowej ekipa z Dąbrowy Górniczej przeszła jednak małą rewolucję, w wyniku której ze składu z poprzedniego sezonu zostało tylko dwóch zawodników – Bartłomiej Wołoszyn i Michał Gabiński. MKS wzmocnił aktualny wicemistrz Polski, Szymon Łukasiak oraz debiutanci na polskich parkietach, jak chociażby Cleveland Melvin czy Curtis Davis.

Co z kolei słychać w obozie Stelmetu Enei? Oddajmy głos trenerowi Igorowi Jovoviciowi, który wypowiedział się dla portalu basketzg.pl:
Nie możemy się doczekać startu sezonu. Za nami dwa miesiące ciężkiej pracy. Teraz nadchodzi czas, aby przenieść dobrą energię i chemię z treningów na mecze o punkty. W pełnym składzie mogliśmy pracować jedynie przez ostatnie kilkanaście dni, więc nie spodziewam się, żebyśmy zagrali jutro genialne spotkanie. Z drugiej strony oczekuję od nas wysokiej motywacji i koncentracji, byśmy mogli cieszyć się jutro z pierwszego zwycięstwa – ocenił czarnogórski szkoleniowiec.

Warto jeszcze dodać, że wtorkowe spotkanie będzie jednocześnie uhonorowaniem zmarłego w ubiegłym roku media managera zielonogórskiego klubu, Szymona Ludowskiego. Zwycięska drużyna otrzyma puchar jego imienia.

Energa Basket Liga, 30. kolejka: Stelmet Enea BC Zielona Góra – MKS Dąbrowa Górnicza
Data: 02.10.2018, godzina 19:00
Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41, Zielona Góra.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest osiem plus dziewięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności