Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘSiatkarska inauguracja przy Szafrana

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[SIATKÓWKA]
2018-10-05 14:13

Przed zielonogórskimi siatkarzami pierwsze domowe starcie w tym sezonie! Akademicy w sobotę w hali przy ul. Szafrana zmierzą się z UKS-em OPP Powiat Kołobrzeski.

Zielonogórzanie obecny sezon zaczęli nie najlepiej. Na inaugurację AZS UZ poległ w Gdańsku z miejscowym Stoczniowcem 1:3. Przez to drużyna z Grodu Bachusa po pierwszej kolejce plasuje się na przedostatnim, 8. miejscu w tabeli II ligi – tuż przed innym klubem z Ziemi Lubuskiej, Orłem Międzyrzecz.

Lepiej bieżące rozgrywki rozpoczął sobotni rywal Akademików. Zawodnicy znad Morza Bałtyckiego po wyrównanym spotkaniu pokonali na wyjeździe NTS Trójkę Nakło 3:2. Dzięki temu UKS zajmuje obecnie 4. lokatę w ligowym zestawieniu.

W ubiegłym sezonie ekipa z Kołobrzegu plasowała się jednak w dolnej części tabeli, zajmując ostatecznie 7. miejsce. Na dorobek 13 punktów złożyły się 4 zwycięstwa i 10 porażek. W fazie play-off kołobrzeżanie zaprezentowali waleczną postawę, lecz odpadli już w pierwszej rundzie. Po trzech zaciętych spotkaniach lepszy okazał się gdański Stoczniowiec, zwyciężając serię 2:1.

Warto jeszcze wspomnieć, że AZS mierzył się z UKS-em we wrześniu w ramach turnieju winobraniowego. Wówczas zawodnicy z Kołobrzegu zajęli ostatnie, 4. miejsce, choć bezpośrednie starcie z zielonogórzanami zwyciężyli 3:1. Oby tym razem Akademicy okazali się mniej gościnni!

II liga, 2. kolejka: AZS Uniwersytet Zielonogórski – UKS OPP Powiat Kołobrzeski
Data: 06.10.2018, godzina 15:00
Miejsce: Hala UZ, ul. Szafrana 6, Zielona Góra.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest pięć plus trzy?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności