Zła passa przerwana. TS Przylep znów zwycięski!

2018-10-06 18:22

Wynikiem 4:1 zakończyło się dzisiejsze spotkanie 10. kolejki lubuskiej IV ligi pomiędzy zielonogórskim TS-em Masterchem Przylep i Arką Nowa Sól.

W pierwszej połowie przewagę na murawie mieli nowosolanie, lecz nie potrafili tego wykorzystać. Gospodarze z kolei zanotowali w niej kilka groźnych ataków, z których dwa udało się przekuć na bramki.

Pierwszy cios piłkarze z Grodu Bachusa zadali już w 7. minucie. Wówczas piłkę w siatce gości umieścił niezawodny Krzysztof Marczak. Na drugie trafienie musieliśmy czekać niemal aż do przerwy, ale było warto. Wówczas zielonogórzanie ciekawie wznowili grę z rzutu rożnego, lecz goście zdołali wybić piłkę w okolice 20. metra. Tam jednak czekał Tobiasz Samek, który, długo się nie namyślając, posłał mocny strzał na bramkę rywali.

Przyjezdni jeszcze przed przerwą zawzięcie próbowali odpowiedzieć, jednak udało im się jedynie dwukrotnie obić bramkę Jakuba Marczaka.

W drugiej połowie TS dominował już na murawie od samego jej początku. Efekt tego było widać chociażby w okolicach 60. minuty, kiedy to podopieczni Tadeusza Makowskiego niemal non-stop oblegali pole karne rywali. Niestety też niesamowicie przy tym pudłowali – w przeciągu kilku minut można było naliczyć co najmniej trzy niezwykle groźne akcje, którym zabrakło wykończenia. Na szczęście w 66. minucie Krzysztof Marczak dopełnił dzieła, po raz drugi wpisując się na listę strzelców. TS prowadził już 3:0, a więc wydawało się, że jest po meczu.

Pełna fotorelacja dostępna jest TUTAJ.

Goście potrafili się jednak podnieść. Na 12 minut przed końcem Arka przeprowadziła sprawną kontrę prawą stroną, którą wykończył czekający w polu karnym TS-u Bartosz Żurawski. Co ciekawe, ten sam zawodnik niemal dwa miesiące temu strzelił jedyną bramkę dla Arki w jej pojedynku z Falubazem Gran-Bud.

Piłkarze z Nowej Soli po tym trafieniu znacznie się ożywili i próbowali pójść za ciosem. Nie udało im się to jednak, bowiem swoim trzecim dziś golem zahamował ich zapędy Krzysztof Marczak. Kapitan TS-u w 86. minucie ustalił wynik spotkania na 4:1.

Dzięki zwycięstwu nad Arką, ekipa z zielonogórskiego Przylepu powróciła na trzecie miejsce w tabeli. Za tydzień czeka ją wyjazd do Świebodzina i starcie z miejscową Pogonią.

IV liga, 10. kolejka: TS Masterchem Przylep Zielona Góra – Arka Nowa Sól 4:1 (2:0)
Bramki: 7’ K. Marczak, 44’ Samek, 66’ K. Marczak, 86’ K. Marczak – 78’ Żurawski.
Żółte kartki: 23’ Bartczak, 75’ Olejniczak – 60’ Lewandowski.