Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘROW czy Falubaz? Dziś dowiemy się kto w przyszłym roku zasiądzie w elicie!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2018-10-07 12:01

Czas na ostateczne rozstrzygnięcie walki Falubazu Zielona Góra o utrzymanie w PGE Ekstralidze! Żużlowcy z Winnego Grodu w rewanżowym spotkaniu barażowym zmierzą się dziś w Rybniku z tamtejszym ROW-em.

Dla obydwu ekip będzie to bardzo ważne spotkanie. Zielonogórzanie nie wyobrażają sobie opuszczenia elity, z kolei ROW jest mocno zdeterminowany, by wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu żużlowcy Adama Skórnickiego zwyciężyli 51:39. Pierwsza faza zawodów przyniosła kibicom niezwykle wyrównaną walkę i niespodziewanie dobrą postawę rybniczan. Ostatnie 5 biegów należało już jednak do Falubazu, który wykorzystał nierówną jazdę zawodników ROW-u, odskakując na 12 „oczek” przewagi.

Liderami zielonogórskiego zespołu byli wówczas Michael Jepsen Jensen i Piotr Protasiewicz. Obaj zapisali na swoich kontach dwucyfrowe zdobycze. Ważne punkty zdobyli także Grzegorz Zengota i Jacob Thorssell (obaj po 9+2). Z kolei żaden z zawodników ROW-u nie potrafił natomiast utrzymać dobrej postawy, przez co każdy z nich notował wpadki. Najlepiej spisali się Troy Batchelor (8+1) i Andrzej Lebiediew (8), choć ani jeden, ani drugi nie był liderem z prawdziwego zdarzenia.

Przed rewanżem trener Adam Skórnicki zdecydował się ponownie zamieszać składem. Podobnie jednak jak przed tygodniem, w Rybniku ujrzymy dziś zastępstwo zawodnika za kontuzjowanego Patryka Dudka. Gospodarze natomiast wyjadą dziś w niemal identycznym zestawieniu jak poprzednio. Zabraknie jedynie Larsa Skupienia, który tydzień temu nabawił się urazu. Zastąpi go Przemysław Giera.

Baraż o PGE Ekstraligę, rewanż: ROW Rybnik – Falubaz Zielona Góra
Data: 07.10.2018, godzina 18:15
Miejsce: Stadion Miejski, Rybnik.
Sędzia: Remigiusz Substyk.
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak.

Awizowane składy:
ROW Rybnik:
9. Troy Batchelor
10. Andriej Karpow
11. Andrzej Lebiediew
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14. Przemysław Giera
15. Robert Chmiel
16.

Falubaz Zielona Góra:
1. Patryk Dudek – zastępstwo zawodnika
2. Grzegorz Zengota
3. Piotr Protasiewicz
4. Jacob Thorssell
5. Michael Jepsen Jensen
6. Sebastian Niedźwiedź
7. Mateusz Tonder
8.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest sześć plus dziewięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności