Stelmet Enea zdobył Mińsk! Udany debiut w lidze VTB!

2018-10-07 17:39

Zielonogórscy koszykarze zadebiutowali dziś w rozgrywkach VTB United League. Podopieczni Igora Jovovicia zwyciężyli w Mińsku z miejscowymi Tsmokami 88:71.

Pierwsze minuty meczu należały do zielonogórzan, jednak pod koniec pierwszej kwarty i na początku drugiej do głosu doszli gospodarze, którzy zaczęli budować sobie dość wyraźną przewagę. Stelmet jednak w porę przebudził się i jeszcze przed przerwą powrócił na prowadzenie.

W drugiej połowie przewaga polskiej drużyny przerodziła się w dominację na parkiecie. Zawodnicy z Grodu Bachusa skrupulatnie odjeżdżali Białorusinom, którzy nie mieli żadnej recepty na dobrze grających zielonogórzan. Ostatecznie wynik brzmi 88:71, zatem Stelmet Enea BC zanotował pozytywny start w nowych dla klubu rozgrywkach.

Po tym zwycięstwie ekipa z Winnego Grodu plasuje się na 4. lokacie w tabeli ligi VTB, lecz pamiętajmy, że niektóre drużyny nie rozegrały jeszcze pierwszego spotkania. Kolejny mecz w tych rozgrywkach zielonogórzanie rozegrają za dwa tygodnie. Wówczas w Kazaniu zmierzą się z miejscowym UNICS-em. Z kolei już w najbliższą środę koszykarze Igora Jovovicia u siebie podejmą AZS Koszalin w ramach 1. kolejki Energa Basket Ligi.

VTB United League: Tsmoki Mińsk – Stelmet Enea BC Zielona Góra 71:88 (19:17, 16:19, 16:28, 20:24)
Tsmoki Mińsk: Liutych 16, D. J. Shelton 11, Sarikopoulos 3, Govens 11, Kudraustau 3 – Sitnik 0, Trastsinetski 2, Meshcharakou 4, Vabishchevich, Semianiuk 4, Moody 17, Paliashchuk 0.
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Starks 10, Savović 18, Sokołowski 10, Hrycaniuk 6, Koszarek 9 – Planinić, Matczak 5, DeVoe 10, Mokros 2, Zamojski 5, Sakić 13.