Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPucharowy hit w Krośnie Odrzańskim

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2018-10-09 23:09

Znakomita większość spotkań ostatniej rundy okręgowego Pucharu Polski została rozegrana dwa tygodnie temu. Jeden mecz został jednak przełożony na najbliższą środę. W Krośnie Odrzańskim dojdzie do starcia dwóch czołowych ekip lubuskiej IV ligi – miejscowa Tęcza Homanit podejmie Falubaz Gran-Bud Zielona Góra.

Pierwotnie to spotkanie miało się odbyć 26. września, lecz wtedy Falubaz Gran-Bud brał udział w starciu z Wigrami Suwałki na szczeblu centralnym pucharowych zmagań. Teraz nadszedł czas na odrobienie ostatnich zaległości z lokalnego podwórka.

Ten mecz można porównać do niedzielnego dania głównego, które dostaliśmy już na sobotni deser, bowiem Tęcza i Falubaz bez problemu mogłyby się zmierzyć w lubuskim finale Pucharu Polski. Los jednak zetknął ze sobą te dwie drużyny już w 4. rundzie zmagań okręgowych, zatem w rozgrywkach wojewódzkich zobaczymy tylko jedną z nich.

A faworyta wskazać ciężko. Falubaz i Tęcza zajmują odpowiednio fotel lidera oraz wicelidera tabeli IV ligi. I choć zielonogórzanie w obecnym sezonie nie mają sobie równych, a ich przewaga nad krośnianami wynosi już 6 punktów, zespół z Krosna wcale nie jest bez szans.

Pokazał to chociażby ligowy pojedynek pomiędzy tymi drużynami, który zakończył się minimalnym zwycięstwem piłkarzy z Grodu Bachusa. Wówczas żółto-biało-zieloni musieli kilkukrotnie gonić wynik, lecz ostatecznie, po zażartym boju wywieźli z Krosna Odrzańskiego 3 punkty, zwyciężając 4:3.

Zielonogórscy kibice z pewnością nie mieliby nic przeciwko, gdyby w środę powtórzył się scenariusz z ligowej potyczki. Możemy liczyć na wyrównane widowisko, gdyż Tęcza zawsze stawia rywalom twarde warunki. Czy jednak i tym razem Falubaz wygra hitowy mecz na krośnieńskim stadionie?

Okręgowy Puchar Polski, 4. runda: Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie – Falubaz Gran-Bud Zielona Góra
Data: 10.10.2018, godzina 15:30
Miejsce: Stadion OSiR, ul. Pocztowa, Krosno Odrzańskie.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest sześć plus pięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności