Koniec pucharowej przygody. Falubaz Gran-Bud wyraźnie przegrywa w Krośnie Odrz.

2018-10-10 17:35

Nie tak zielonogórscy kibice wyobrażali sobie pucharowy wyjazd Falubazu Gran-Bud do Krosna Odrzańskiego. Piłkarze z Grodu Bachusa wyraźnie polegli z miejscową Tęczą Homanit i odpadli z lubuskiego Pucharu Polski.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, choć wydaje się, że z lekkim wskazaniem na Falubaz. Obydwie ekipy przeprowadzały groźne ataki i kilkakrotnie było niezwykle blisko trafienia. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowym remisem, zatem na premierowe gole musieliśmy zaczekać do drugiej odsłony.

Warto jednak wspomnieć, że już w 9. minucie żółtą kartkę obejrzał... Karol Kubasiewicz, który zastępował dziś w bramce Falubazu kontuzjowanego Łukasza Budzyńskiego. Golkiper zielonogórskiej drużyny przewinił, łapiąc piłkę minimalnie poza własnym polem karnym.

Już na samym początku drugiej połowy Marcin Piec dał Tęczy prowadzenie 1:0, które miejscowi podwyższyli już kilka minut później, kiedy po ładnej, drużynowej akcji krośnianie obnażyli defensywę Falubazu. Gospodarze prowadzili już zatem 2:0, a zielonogórzanie znajdowali się w sporych opałach. Ci drudzy rozpoczęli wówczas oblężenie bramki Tęczy, aby szybko odrobić straty.

Na niewiele się to jednak zdało, bowiem krośnianom wystarczył jeden błąd Falubazu w obronie, by w 80. minucie ustawić wynik spotkania na 3:0. Niedługo później sytuacja zielonogórskiej drużyny jeszcze bardziej się pogorszyła, bowiem po jednym z fauli doszło do sporego zamieszania, w którym było blisko do rękoczynów. W wyniku tego incydentu (oraz wcześniejszego bardzo brutalnego przewinienia) czerwoną kartkę otrzymał Wojciech Okińczyc. Należy jeszcze wspomnieć, że sfaulowany przez „Okiego” Kamil Adamów został zniesiony z murawy na noszach, co może wskazywać na poważny uraz nogi.

Żółto-biało-zieloni w dziesiątkę nie byli w stanie dużo zdziałać, przez co wynik 3:0 okazał się być końcowym rezultatem dzisiejszego meczu.

To koniec uczestnictwa Falubazu w zmaganiach lubuskiego Pucharu Polski. Wiemy już zatem, że podopieczni Andrzeja Sawickiego nie obronią zdobytego przed rokiem trofeum. Teraz muszą się skupić na rozgrywkach ligowych, w ramach których w sobotę podejmą u siebie Lubuszanina Drezdenko.

Dodajmy jeszcze, iż jedyną drużyną z Zielonej Góry, która wciąż pozostaje w grze o wojewódzki Puchar Polski jest TS Masterchem Przylep, który w swoim meczu 4. rundy wyeliminował Carinę Gubin.

Okręgowy Puchar Polski, 4. runda: Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie – Falubaz Gran-Bud Zielona Góra 3:0 (0:0)
Bramki: 54’ Piec, 62’ Szcześniak, 79’ Adamów
Żółte kartki: 83’ Piec – 9’ Kubasiewicz, 80’ Wierzbicki.
Czerwona kartka: 83’ Okińczyc.