Powtórka scenariusza sprzed tygodnia. Stelmet cieniuje na początku i gromi w końcówce

2018-10-10 23:24

W ramach starcia 1. kolejki Energa Basket Ligi Stelmet Enea BC Zielona Góra mierzył się dziś u siebie z AZS-em Koszalin. Zielonogórzanie wyraźnie zwyciężyli 97:80, choć przez długi czas mieli problemy ze stawiającymi trudne warunki rywalami.

Już sam początek spotkania był wyrównany – drużyny wymieniały się ciosami, choć koszalinianie zadawali je nieco skuteczniej. Przez to w 7. minucie meczu prowadzili już 8 punktami. Zielonogórzanie próbowali odrabiać straty, lecz niewiele to dało, gdyż Stelmet Enea był w pierwszej kwarcie niemal tą samą drużyną, która tydzień wcześniej słabo zaczęła mecz z MKS-em.

Koszykarze z Grodu Bachusa dopadli rywala już na początku drugiej kwarty. Wówczas objęli oni niewielkie prowadzenie, która utrzymywała się przez najbliższe 20 minut. AZS nie pozwalał bowiem zielonogórzanom na zbudowanie jakiejkolwiek większej przewagi, co skutkowało oscylowaniem wyniku w okolicach remisu.

Przełamanie przyszło dopiero w ostatniej kwarcie. Wówczas zielonogórzanom po raz pierwszy udało się uzyskać ponad 10-punktową przewagę i już całkowicie przejąć kontrolę nad spotkaniem. Koszykarze z Winnego Grodu zaprezentowali się zatem niemal identycznie jak we wspomnianym pojedynku z MKS-em, z tą różnicą, że dziś w końcowych minutach zdecydowanie bardziej dominowali na parkiecie.

Fotorelacja z tego spotkania dostępna jest TUTAJ.

Na dwie minuty przed końcową syreną przewaga Stelmetu była na tyle duża, że trener Igor Jovović zdecydował się wpuścić na boisko debiutantów – Kacpra Traczyka i Kacpra Mąkowskiego. Ten drugi już minutę później zanotował pierwsze punkty w Energa Basket Lidze. Łącznie Mąkowski zainkasował dziś 4 „oczka”, natomiast Traczyk ani razu nie umieścił piłki w koszu.

Zapis pomeczowej konferencji prasowej:

Teraz przed Stelmetem Enea prawie tygodniowa przerwa. Na ligowy parkiet wrócą oni dopiero we wtorek, kiedy znów w hali CRS zmierzą się z GTK Gliwice.

Energa Basket Liga, 1. kolejka: Stelmet Enea BC Zielona Góra – AZS Koszalin 97:80 (18:23, 30:18, 25:23, 24:16)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Starks 22, Matczak 7, Savović 18, Sokołowski 16, Hrycaniuk 6 – Traczyk 0, Šakić 5, DeVoe 9, Mokros 0, Mąkowski 4, Zamojski 7, Koszarek 3.
AZS Koszalin: Brandon 11, Kucharek 15, Tejić 15, Radulović 10, Surmacz 14 – Walters 0, Papić 11, Czujowski, M. Zywert, Bochno 4, Jakóbczyk 0.