Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na umieszczenie plików cookies w Twoim urządzeniu.Akademicy wracają na Szafrana!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA RĘCZNA]
2018-02-09 22:28

Czas na kolejny pojedynek szczypiornistów przy Szafrana! W sobotę o nietypowej godzinie, bo o 15:00, w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego stawią się zawodnicy SPR-u GKS-u Żukowo.

Sobotni rywal Akademików w tym sezonie nie jest za dobrze dysponowany. Drużyna z Żukowa po 16 kolejkach plasuje się na 13. miejscu w ligowym zestawieniu. Ich dorobek w postaci 11 „oczek” daje im zaledwie 2-punktową przewagę nad strefą spadkową. Taki stan rzeczy sprawia, iż GKS na gwałt potrzebuje punktów, więc z pewnością w Zielonej Górze zagra na 100% swoich możliwości.

AZS z kolei w dalszym ciągu plasuje się w środku tabeli, mając niewielką stratę do czołówki. Zielonogórzanie utrzymują także bezpieczną przewagę nad kolejnym Grunwaldem Poznań. Mecz z Żukowem będzie więc dobrą okazją, aby podgonić czołowe kluby.

Przypomnijmy, iż w poprzedniej kolejce piłkarze ręczni z Grodu Bachusa po dobrej grze zwyciężyli w Lesznie z tamtejszym Realem Astromal 23:20. Kaszubi natomiast nie grali w ubiegłym tygodniu, bowiem ich starcie z Gwardią Koszalin zostało przełożone.

Pierwsze w tym sezonie starcie pomiędzy GKS-em a AZS-em odbyło się we wrześniu w Żukowie. W regulaminowym czasie gry padł wówczas remis 27:27, a w konkursie rzutów karnych minimalnie lepsi okazali się zielonogórzanie. Czy i tym razem będziemy świadkami zaciętego widowiska?

17. kolejka I ligi: AZS Uniwersytet Zielonogórski – SPR GKS Żukowo
Data: 10.02.2018, godzina 15:00
Miejsce: Hala UZ, ul. Szafrana 6, Zielona Góra
Sędziowie: Bartosz Kowalak, Wojciech Marciniak.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest pięć plus cztery?


© ZGSPORT.PL 2018 | O nas | Reklama | Wykorzystanie zdjęć