Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘLubuskie derby w II lidze!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[SIATKÓWKA]
2018-10-12 22:59

Już w sobotni wieczór czekają nas siatkarskie derby województwa lubuskiego! W hali przy ul. Szafrana AZS UZ podejmie Orła Międzyrzecz.

Pierwotnie to starcie miało się odbyć w Międzyrzeczu, lecz tamtejsza hala nie jest w sobotę dostępna. Orzeł poprosił zatem o przeniesienie meczu do Zielonej Góry.

Faworytem derbowego pojedynku będzie z pewnością ekipa z północy województwa, która w poprzednim sezonie zwyciężyła grupę czwartą II ligi. W play-offach z kolei międzyrzeczanie dotarli do turnieju finałowego, gdzie uplasowali się na ostatnim miejscu w swojej grupie. Sprawiło to, że pozostali oni na dotychczasowym poziomie ligowym, lecz, tak jak AZS, przenieśli się do grupy pierwszej.

W bieżących rozgrywkach Orzeł również radzi sobie znacznie lepiej od zielonogórzan. Klub z Międzyrzecza ma na swoim koncie zwycięstwo ze Stoczniowcem Gdańsk oraz porażkę z Notecią Czarnków. Daje mu to obecnie 3. lokatę w tabeli.

Gorzej wiedzie się Akademikom. AZS po dwóch kolejkach ma w dorobku 1 punkt, zdobyty w ubiegłotygodniowym starciu z UKS-em OPP Powiat Kołobrzeski. Wcześniej z kolei siatkarze z Grodu Bachusa polegli 3:1 z gdańskim Stoczniowcem. Taki bilans sprawia, że zielonogórzanie okupują aktualnie ostatnią pozycję w tabeli. Czy uda im się podnieść z niej, dzięki zwycięstwu w lubuskich derbach przed własną publicznością?

II liga, 3. kolejka: AZS Uniwersytet Zielonogórski – KS Orzeł Międzyrzecz
Data: 13.10.2018, godzina 18:00
Miejsce: Hala UZ, ul. Szafrana 6, Zielona Góra.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest pięć plus dziesięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności