AZS wygrywa z wiceliderem!

[SIATKÓWKA]
2018-02-10 22:24

Niespodziankę sprawili dzisiaj siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego! Po ładnej grze zwyciężyli oni z wiceliderem rozgrywek, SPS-em Chrobry Głogów 3:1!

Zielonogórzanie zaczęli spotkanie bardzo ambitnie, prowadząc na początku 7:4. Głogowianie jednak bardzo szybko ponownie doszli do głosu i chwilę później nie było śladu po prowadzeniu Akademików. Chrobry zaczął jednak popełniać błędy, przez co wynik ponownie oscylował wokół remisu, a pod koniec pierwszego seta zielonogórzanie już na dobre odskoczyli rywalom i zwyciężyli tę odsłonę.

Druga partia również była niezła w wykonaniu Akademików, którzy tego wieczoru grali znacznie lepiej od swoich przeciwników. Głogowianie popełniali masę błędów, które skrupulatnie wykorzystywali siatkarze z Winnego Grodu.

Trzeci set wyglądał odmiennie od poprzednich, bowiem to goście jako pierwsi wysunęli się na prowadzenie. Z każdą akcją powiększali oni swoją przewagę, przez co było już nawet 9:16 na korzyść naszych rywali. Zielonogórzanie kilkukrotnie zmniejszali straty, jednak nie zdołali ich zniwelować w całości.

Czwarta partia znów nie zapowiadała się różowo. Początek zdecydowanie należał do Chrobrego, choć z czasem Akademicy powoli zaczynali dochodzić do głosu. Zielonogórzanie do samego końca grali już na poziomie z dwóch pierwszych setów, dzięki czemu mogli się cieszyć z niespodziewanych 3 punktów!

Mimo tego zwycięstwa, AZS w dalszym ciągu do strefy niezagrożonej degradacją traci aż 4 punkty. Za tydzień naszych siatkarzy czeka kolejny ciężki mecz. Tym razem pojadą oni do Wrocławia, aby zmierzyć się z tamtejszą Gwardią.

AZS Uniwersytet Zielonogórski – SPS Chrobry Głogów 3:1 (25:18, 25:20, 21:25 25:22)