Hit dla Stelmetu Enea!

2018-11-10 23:02

Zielonogórzanie z kolejnym zwycięstwem w Energa Basket Lidze! Koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra po wyrównanym meczu pokonali dziś Arkę Gdynia 113:93.

Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry – obie ekipy wymieniały się ciosami, a wynik niemal do przerwy oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówce drugiej kwarty Stelmet zdołał odjechać rywalowi, dzięki czemu już praktycznie do końca spotkania kontrolował jego przebieg.

Zielonogórzanie ostatecznie zwyciężyli 113:93, co umocniło ich na czele tabeli Energa Basket Ligi. Największą dziś liczbą „oczek” w Stelmecie popisał się Boris Savović (21), lecz w całej drużynie aż siedmiu zawodników zapisało na swoich kontach dwucyfrowe zdobycze. Z kolei niekwestionowanym liderem ekipy gości był James Florence, który rzucił łącznie 26 punktów.

Energa Basket Liga, 6. kolejka: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Arka Gdynia 113:93 (29:28, 33:18, 31:24, 20:23)