Ogromne emocje w Tallinie! Stelmet Enea wypuścił zwycięstwo z rąk!

2018-11-13 21:30

Waleczny Stelmet Enea BC Zielona Góra zanotował niestety trzecią porażkę w Zjednoczonej Lidze VTB. Tym razem zielonogórzanie ulegli na wyjeździe estońskiemu BC Kalev/Cramo Tallin 80:77.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla zielonogórzan, którzy już w pierwszych minutach gry sprawnie budowali przewagę nad gospodarzami. Przez cały okres pierwszej połowy koszykarze z Tallina regularnie zbliżali się jednak do zawodników z Winnego Grodu. Ci zdołali utrzymać prowadzenie niemal do samej przerwy, bowiem na krótko przed nią dopadli ich gospodarze.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej gry Estończyków, którzy jednak nie potrafili uciec na więcej niż 5 „oczek”. Stelmet Enea non-stop zażarcie gonił rywali, przez co wynik oscylował w okolicach remisu, a na 2 minuty przed końcem zielonogórzanie nieznacznie prowadzili. Wówczas jednak pałeczkę przejęli gospodarze, w samej końcówce odbierając polskiej drużynie zwycięstwo.

Co zawiodło w Stelmecie? Z pewnością gra pod własną tablicą, bowiem Kalev zanotował dziś aż 19 ofensywnych zbiórek. Warto też zwrócić uwagę na słabą skuteczność zielonogórzan w rzutach wolnych (16/26).

W zespole gospodarzy najwięcej punktów rzucił dziś Branko Mirković (18), który był ich niekwestionowanym liderem. Zielonogórskiej ekipie przewodzili z kolei Markel Starks i Darko Planinić (obaj po 17 „oczek”).

VTB United League: BC Kalev/Cramo Tallin – Stelmet Enea BC Zielona Góra 80:77 (16:21, 25:19, 22:21, 17:16)
BC Kalev/Cramo Tallin: Lucas 14, Kangur 6, Mirković 18, Joesaar 2, Lewis 15 – Sokk 1, Salash 7, Soodla, Dorbek, Kitsing 4, Lunch 13.
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Starks 17, Planinić 17, Savović 5, Sokołowski 11, Zamojski 6 – Sakić 8, DeVoe 6, Mokros, Mąkowski, Hrycaniuk 5, Koszarek 2.