Było blisko, ale Akademicy przegrywają po ogromnych emocjach!

[SIATKÓWKA]
2018-11-17 22:37

Niezwykle zacięty bój stoczyli dziś II-ligowi siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akademicy przegrali na własnym parkiecie w pięciosetowym pojedynku z Notecią Czarnków.

Już pierwsza partia stała pod znakiem zażartej rywalizacji. Dopiero po stanie 17:17 zielonogórzanom udało się na stałe odskoczyć rywalowi, dzięki czemu rozpoczęli dzisiejszy mecz od zwycięstwa 25:19.

Na początku drugiego seta gospodarze kontynuowali dobrą grę, bowiem rozpoczęli go od prowadzenia 4:1. Czarnkowianie dość szybko jednak dopadli Akademików i przejęli inicjatywę, do samego końca nieznacznie prowadząc i wyrównując ostatecznie stan meczu.

Trzecia odsłona dostarczyła zgromadzonym kibicom chyba najwięcej emocji. Rozpoczęła się ona od czerwonej kartki dla jednego z zielonogórzan, dzięki czemu Wielkopolanie objęli prowadzenie jeszcze przed wznowieniem gry. Utrzymywali je do stanu 11:14, kiedy to AZS zanotował serię bez utraty punktu, co pozwoliło Akademikom wrócić do wyrównanej walki z rywalami.

Ta trwała wyjątkowo długo – set zakończył się bowiem wynikiem 33:31 na korzyść zespołu z Winnego Grodu, choć przyjezdni mogli czuć się oszukani. Podczas jednej z ich piłek setowych sędziowie nieprawidłowo dopatrzyli się autu, przyznając tym samym punkt AZS-owi.

Mecz trwał jednak dalej. Dwie ostatnie partie padły już łupem czarnkowian, którzy w czwartym secie prowadzili niemal od początku do końca. Tie-break również rozstrzygnął się na korzyść Noteci, która całe spotkanie wygrała 3:2.

II liga, 8. kolejka: AZS Uniwersytet Zielonogórski – MKS Noteć Czarnków 2:3 (25:19, 23:25, 33:31, 19:25, 12:15)