Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘSzczypiorniści wyrwali zwycięstwo w ostatnich minutach!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA RĘCZNA]
2018-11-17 23:21

Wynikiem 31:29 zakończyło się dzisiejsze domowe starcie AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego z ASPR-em Zawadzkie. Spotkanie było takie jak podpowiada końcowy rezultat – niezwykle wyrównane.

Wyraźnie lepiej w dzisiejszy mecz weszli przyjezdni, którzy na samym początku prowadzili już 3:0. Zielonogórzanie po raz pierwszy trafienie zanotowali dopiero w 4. minucie, a dokonał tego Michał Tarasiuk. W późniejszej fazie Akademicy zdołali nieco dogonić gości i wyrównać stan meczu, lecz ci błyskawicznie wrócili do skutecznej gry, która pozwoliła im odskoczyć na bezpieczną różnicę bramek.

W ostatnich 10 minutach pierwszej połowy Akademicy wzięli się jednak do roboty, mozolnie, choć skutecznie, odrabiając straty do ASPR-u. Wreszcie w 24. minucie tablica wyników wskazywała rezultat 12:12, zatem mecz zaczynał się od nowa.

Przed przerwą zielonogórzanie kontynuowali świetną grę, stawiając szczelną obronę oraz wyprowadzając skuteczne ataki. Sprawiło to, że schodzili oni do szatni z nieznacznym prowadzeniem 14:13.

Na początku drugiej odsłony wciąż minimalnie przeważali szczypiorniści AZS-u, lecz przyjezdni nie dawali za wygraną, co w 40. minucie doprowadziło do remisu. Na tym jednak goście nie poprzestali i już chwilę później to oni byli o krok przed zielonogórzanami.

Dzięki ciężkiej pracy na 2 minuty przed końcową syreną Akademikom udało się powrócić do gry. Decydujące prowadzenie dał AZS-owi na 20 sekund przed końcem Adam Szarłowicz, który pewnie wykorzystał przyznany mu rzut karny, a chwilę później Daniel Mieszkian przechwycił podanie rywala i rzutem na pustą bramkę ustalił końcowy wynik na 31:29!

I liga, 8. kolejka: AZS Uniwersytet Zielonogórski – ASPR Zawadzkie 31:29 (14:13)
AZS Uniwersytet Zielonogórski: Jarszak, Pawlisz, Hady – Gołębiowski, Góral 1, Gadaj 8, Kuliński 5, Tarasiuk 1, Mieszkian 4, Szarłowicz 7, Franaszek, Wysocki 1, Kiersnowski 1, Chałupka, Jasiński 3, Więdłocha.
ASPR Zawadzkie: Skrzypczyk, Zając, Długoszewski – Kubillas 1, Ścigaj 10, Mięsopust 4, Zagórowicz 4, Damas, Morzyk 1, Smyk, Henyschel, Wacławczyk 2, Krygowski 1, Danysz 4, Migała 2.

Statystyki:
Żółte kartki: 10’ Kuliński, 20’ Mieszkian – 3’ Morzyk, 10’ Migała.
Kary: 8’ Jasiński, 33’ Szarłowicz, 33’ Mieszkian, 40’ Mieszkian 51’ Góral, 56’ Góral – 8’ Morzyk, 60’ Wacławczyk.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dwa plus cztery?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności