Szalejący DeVoe poprowadził Stelmet Enea do zwycięstwa!

2018-11-21 22:47

Stelmet Enea BC Zielona Góra w pełni zrehabilitował się dziś za niedzielną dotkliwą porażkę w Krasnojarsku. Koszykarze z Winnego Grodu pokonali we własnej hali Trefl Sopot 93:75.

Stelmet źle rozpoczął środowe spotkanie. Zielonogórzanie w pierwszych 5 minutach jedynie raz zdołali zapunktować, podczas gdy goście dokonali tego już trzykrotnie, dzięki czemu prowadzili 9:3. Klub z Winnego Grodu żwawo zabrał się jednak do odrabiania strat i po trzech z rzędu „trójkach” Gabe’a DeVoe wynik brzmiał 20:13 na korzyść Stelmetu Enea!

W drugiej kwarcie zielonogórzanie początkowo kontynuowali wyborną grę, lecz w pewnym momencie zaczęli hurtowo popełniać proste błędy, co prowadziło do szybkiego stopnienia przewagi. Na szczęście gospodarze środowego widowiska błyskawicznie się przebudzili i powrócili do dwucyfrowej różnicy punktów, kończąc pierwszą połowę z wynikiem 49:35.

Po przerwie zielonogórska lokomotywa wciąż się rozpędzała, odjeżdżając bezradnemu Treflowi. Choć koszykarze Igora Jovovicia mieli w drugiej połowie pojedyncze słabsze momenty, to szybko się rehabilitowali, pozostawiając wynik pod swoją kontrolą. Tak było już do końcowej syreny, podczas której zielonogórzanie prowadzili 93:75.

W dzisiejszym spotkaniu zdecydowanie wyróżniał się Gabe DeVoe. Amerykanin popisywał się m.in. celnymi rzutami za 3 punkty oraz wykańczaniem akcji typu alley-oop. Łącznie zdobył on dziś 24 „oczka”, co jest jego najlepszym wynikiem w barwach Stelmetu Enea.

Energa Basket Liga, 8. kolejka: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Trefl Sopot 93:75 (25:15, 24:20, 17:15, 27:25)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Starks 5, Sakić 10, Sokołowski 17, Hrycaniuk 4, Zamojski 2 – Planinić 16, Matczak 6, DeVoe 24, Mokros 0, Mąkowski 5, Savović 4, Koszarek 0.
Trefl Sopot: McCray 5, Kolenda 8, Taylor 10, Leończyk 14, Milovanović 16 – Baker 5, Śmigielski, Motylewski 0, Kulka 8, Jeszke 9, Rompa.