Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPodsumowanie jesieni (2): KS Falubaz Gran-Bud Zielona Góra

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2018-12-02 17:06

Najlepsza drużyna jesieni – tak w skrócie można podsumować występ żółto-biało-zielonych w pierwszej rundzie sezonu 2018/2019 lubuskiej IV ligi. Podopieczni Andrzeja Sawickiego z zerową liczbą porażek zakończyli ją bowiem na fotelu lidera tabeli.

Bez żadnego wahania można stwierdzić, że spadkowicz z III ligi w pełni zrealizował pierwszą część planu, zakładającego szybki powrót na wyższy poziom rozgrywkowy. 13 zwycięstw, 2 remisy i żadnej porażki – taki bilans pozwolił zielonogórzanom utrzymywać się na 1. lokacie przez wszystkie kolejki rundy jesiennej. Jedyne wpadki w ligowych zmaganiach Falubaz zanotował w Zbąszynku i Rzepinie. Jako że nastąpiły one w dwóch następujących po sobie spotkaniach wyjazdowych, przez chwilę mówiło się o niewielkiej zadyszce, którą złapał lider z Winnego Grodu.

Piłkarze z Sulechowskiej nie zwalniali jednak tempa, co pokazuje chociażby statystyka strzelonych i straconych goli. Pod obydwoma względami żółto-biało-zieloni okazali się najlepsi w lidze, bowiem aż 59 razy pokonywali golkiperów rywali, a sami wpuścili jedynie 13 bramek.

Miniona jesień nie była jednak idealną rundą w wykonaniu Falubazu. Gorzej niż w lidze, zielonogórzanom poszło w Pucharze Polski, z którym przygodę zakończyli już na 4. rundzie okręgowych eliminacji. Ich katem okazała się krośnieńska Tęcza Homanit, która wyraźnie zwyciężyła wówczas 3:0.

Na wiosnę piłkarze Andrzeja Sawickiego będą mogli skupić się wyłącznie na lidze i wywalczeniu planowanego awansu. Są na dobrej ku temu drodze, lecz pamiętajmy, że za ich plecami czai się tracąca tylko 7 punktów Tęcza.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest trzy plus dziewięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności