Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPodsumowanie jesieni (3): zielonogórscy A-klasowcy

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2018-12-05 22:07

Drzonkowianka Racula, Chynowianka Zielona Góra, Zorza Ochla, Sparta Łężyca oraz Ikar Zawada – te pięć zielonogórskich ekip rywalizuje w tym sezonie w rozgrywkach A-klasy. Jak spisały się one w rundzie jesiennej?

Drzonkowianka Inspiracja-wnetrza.pl Racula – 1. miejsce w grupie I, 26 punktów
Zmiana otoczenia przed obecnym sezonem na dobre wyszła ekipie ze wschodniej części Winnego Grodu. Drzonkowianka po przenosinach do grupy I stała się jej wyraźnym liderem i jednym z głównych kandydatów do awansu. Co prawda po rundzie jesiennej zielonogórzanie z pewnością czują na swoich plecach oddech Zorzy Port 2000 Mostki, która traci do nich zaledwie 1 „oczko”, lecz przez lwią część zmagań drużyna ze Starego Kisielina wyraźnie przewodziła stawce.

Wiele wskazuje na to, że na wiosnę Drzonkowianka stoczy z klubem z Mostek bój o mistrzostwo. Nieznacznie za tą dwójką znajduje się jednak spora grupa pościgowa, która ma szansę namieszać w walce o najwyższe cele.

Chynowianka Zielona Góra – 7. miejsce w grupie I, 18 punktów
Piłkarze z Chynowa właściwie przez całą jesień utrzymywali się w okolicach środka tabeli. Chynowianka zajęła ostatecznie 7. lokatę, przy czym jedynie dwukrotnie schodziła z boiska pokonana. Warto też wspomnieć, że zanotowała ona największą w grupie liczbę remisów (aż 6, co stanowi 50% spotkań rundy jesiennej!).

Zorza Ochla – 1. miejsce w grupie III, 37 punktów
Przechodzimy do grupy III, a tam na samym szczycie znajdujemy Zorzę Ochla, która jest niekwestionowanym liderem tabeli. Zawodnicy z południa Grodu Bachusa nie przegrali w lidze ani jednego meczu, notując przy tym 12 zwycięstw. Jedyna wpadka przydarzyła im się w derbowym pojedynku ze Spartą Łężyca, który zakończył się remisem 2:2.

Sparta Łężyca – 6. miejsce w grupie III, 20 punktów
Drużyna z Łężycy tej jesieni zaprezentowała się podobnie do Chynowianki. Z tą różnicą, że Sparta przez długi czas nie notowała żadnej porażki, a kryzys przyszedł dopiero pod koniec rundy. Wówczas nadeszły trzy porażki z rzędu, które nieco zepsuły wynik Sparty.

Ikar Zawada – 13. miejsce w grupie III, 9 punktów
Zdecydowanie najgorszy z zielonogórskich klubów. Ikar cieniował przez całą rundę, a po dobrym sezonie 2017/2018 nie było już niestety śladu. Przedostatnie miejsce z zaledwie 9 punktami i 2 zwycięstwami mówi samo za siebie. Na plus można zaliczyć jedynie występ drużyny z Zawady w Pucharze Polski, w którym zaszła ona najdalej z zielonogórskich A-klasowców, eliminując po drodze dwa czołowe zespoły klasy okręgowej.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus dziesięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności