Leszno znów niezdobyte. AZS żegna się z Pucharem Polski

[PIŁKA RĘCZNA]
2018-12-05 22:41

Na rundzie eliminacyjnej piłkarze ręczni AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego zakończyli swój udział w PGNiG Pucharze Polski. Akademicy polegli dziś w Lesznie z Realem Astromal 22:21.

Szczypiorniści z Grodu Bachusa z ekipą z Leszna mierzyli się zaledwie półtora tygodnia temu w ramach 9. kolejki I ligi. Wówczas górą byli Wielkopolanie, którzy dość wyraźnie zwyciężyli 30:22.

Dziś nadarzyła się okazja do rewanżu, bowiem los zetknął obie ekipy w rundzie eliminacyjnej PGNiG Pucharu Polski. Początek tego pojedynku zwiastował podobny rezultat jak w meczu ligowym. Gospodarze zaczęli bowiem od wyraźnego prowadzenia 5:0. AZS zdołał zniwelować nieco stratę do leszczynian, ale ci wciąż byli o krok przed zielonogórzanami.

Tym razem jednak emocje sięgały zenitu aż do ostatniej syreny. Akademicy zdołali bowiem wyrównać stan meczu na 5 minut przed końcem. Decydujące słowo należało jednak do Realu, dla którego w 58. minucie Krzysztof Misiaczyk ustalił wynik meczu na 22:21.

PGNiG Puchar Polski, runda eliminacyjna: MKS Real Astromal Leszno – AZS Uniwersytet Zielonogórski 22:21 (14:11)