Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘFutsal wraca na Szafrana! Na początek lubuskie derby!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2018-12-08 15:57

Niezwykle długo fani futsalu z Winnego Grodu musieli czekać na powrót ligowych rozgrywek. Zielonogórski AZS wycofał się z rywalizacji na zapleczu Futsal Ekstraklasy, lecz na szczęście wystartował w dolnośląskiej II lidze. Teraz czas na pierwszy w tym sezonie mecz w hali przy Szafrana.

Niedzielnym przeciwnikiem PKM Zachód Persa AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego będzie Mundial Żary, który pierwotnie miał nie wystartować w rozgrywkach II-ligowych. Ostatecznie żarscy działacze zdołali wystawić zespół, który jest jednym z dwóch w grupie przedstawicieli województwa lubuskiego.

W ubiegłotygodniowej premierowej kolejce żaranie pauzowali. AZS z kolei zainaugurował sezon wyjazdowym pojedynkiem z Wietrzak Teamem Legnica. Spotkanie to było niezwykle wyrównane, o czym świadczy chociażby sam wynik – 2:1 na korzyść Akademików.

W niedzielny wieczór czekają nas zatem derby Ziemi Lubuskiej. Faworytem spotkania wydaje się być ekipa z Grodu Bachusa, której większość zawodników zebrała sporo doświadczenia na I-ligowych parkietach. Dla Mundialu będzie to jednak pierwszy w tym sezonie występ, zatem jego możliwości są po części znakiem zapytania. Tym bardziej szkoda, że pierwszy gwizdek wyznaczono na godzinę 19:00, co koliduje z meczem koszykarskiego Stelmetu Enea BC. Może się zatem okazać, że zielonogórscy futsaliści znów zgotują nie lada widowisko przy niemal pustych trybunach.

II liga, 2. kolejka: PKM Zachód Persa AZS Uniwersytet Zielonogórski – Mundial Żary
Data: 09.12.2018, godzina 19:00
Miejsce: Hala UZ, ul. Szafrana 6, Zielona Góra.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest trzy plus pięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności