Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘTrzynastka postraszyła lidera! Punkt zostaje w Winnym Grodzie!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[SIATKÓWKA]
2018-12-08 20:48

Siatkarki UKS Trzynastki Zielona Góra dzielnie walczyły dziś z liderem III ligi, Chełmcem Wodociągi Wałbrzych. Co prawda przegrały one 2:3, lecz zapisały na swoje konto cenny punkt.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Pierwsza odsłona dnia nie zwiastowała wyrównanego widowiska. Zielonogórzanki wyraźnie przegrały ją, zdobywając jedynie 11 „oczek”. Spora liczba błędów Trzynastki i dobra gra Chełmca nie pozostawiały wątpliwości, która z tych ekip jest liderem ligowego zestawienia.

Drugi set niespodziewanie przyniósł kompletną odmianę obrazu gry. Siatkarki z Winnego Grodu szybko zbudowały, przewagę, którą kontrolowały aż do ostatniego gwizdka. Z czasem wałbrzyszanki coraz bardziej się gubiły i choć w końcówce zdołały nieco podgonić Trzynastkę, to ekipa z Zielonej Góry bez większych problemów wyrównała stan meczu.

W trzeciej partii gospodynie początkowo kontynuowały świetną grę, lecz w pewnym momencie w ich szeregi wdarły się nerwy, przez co powróciły demony z premierowej odsłony – punkty tracone seriami i dużo błędów własnych. Na szczęście UKS w porę się pozbierał, dzięki czemu kibice obejrzeli wyrównaną walkę. Ostatecznie po wymianie ciosów lepszy okazał się Chełmiec, który zwyciężył 25:23.

Czwarty set zapowiadał się bardzo wyrównanie, lecz z biegiem czasu zielonogórska lokomotywa nabierała rozpędu, odjeżdżając zespołowi z Dolnego Śląska i ponownie wyrównując wynik spotkania. Wszystko miało się zatem rozstrzygnąć w tie-breaku. W nim walka punkt za punkt trwała do stanu 8:10, kiedy to wałbrzyszanki zanotowały bezbłędny rajd po zwycięstwo. Ostatecznie zwyciężyły one 15:8 i cały mecz 3:2.

Po dzisiejszym starciu z Chełmcem zielonogórskie siatkarki mają na swoim koncie 5 „oczek”. Warto podkreślić, że one jako pierwsze urwały punkty liderowi rozgrywek. Następny sprawdzian czeka Trzynastkę już w najbliższy czwartek. Wówczas na wyjeździe zmierzy się ona z KKS Ren But Złotoryja.

PikoSport III liga, 7. kolejka: UKS Trzynastka Zielona Góra – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 2:3 (11:25, 25:20, 23:25, 25:19, 8:15)


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest cztery plus osiem?


© ZGSPORT.PL 2018-2022 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności