Mistrz Polski lepszy od Stelmetu Enea

2018-12-26 18:09

Koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra z trzecią porażką w Energa Basket Lidze. W świątecznym pojedynku we Włocławku podopieczni Igora Jovovicia przegrali z Anwilem 93:84.

Początek meczu był bardzo intensywny. Było widać, że obie ekipy przystąpiły do spotkania niezwykle zmotywowane. W pierwszych minutach gry niewielką przewagę szybko osiągnęli gospodarze, lecz zielonogórzanie zdołali naprawić sytuację. Prowadzenie Stelmetu nie trwało jednak długo, bowiem nie minęła nawet połowa drugiej kwarty, kiedy Anwil powrócił na prowadzenie.

Tym razem mistrzowie Polski nie dali się zielonogórzanom ponownie rozpędzić. I choć przez długi czas nie potrafili odskoczyć, widać było, że kontrolują sytuację. Potwierdzili to w trzeciej kwarcie, w której wypracowali sobie 10-punktową przewagę.

Wyraźna różnica punktowa utrzymywała się także przez większość czwartej kwarty. Zielonogórzanie zaciekle próbowali zniwelować straty, ale zażarta pogoń nie przyniosła rezultatu. Ostatecznie Anwil zwyciężył ze Stelmetem Enea 93:84.

Wśród dzisiejszych liderów drużyny z Winnego Grodu ponownie znalazł się Gabe DeVoe, który zapisał na swoim koncie 18 punktów. Z kolei gospodarzy do zwycięstwa poprowadził zdobywca 26 „oczek”, Michał Michalak.

Energa Basket Liga, 11. kolejka: Anwil Włocławek – Stelmet Enea BC Zielona Góra 93:84 (20:25, 26:17, 30:24, 17:18)
Anwil Włocławek: Sobin 5, Broussard 9, Kostrzewski 4, Michalak 26, Lichodiej 7 – Łączyński, Szewczyk 9, Zyskowski 7, Marković 4, Wadowski 0, Mihailović 3, Simon 19.
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Koszarek 11, Sokołowski 11, DeVoe 18, Planinić 6, Sakić 15 – Hrycaniuk 6, Matczak, Mokros 3, Zamojski 9, Starks 5.