Stelmet zmył Rosę! Wysokie zwycięstwo na koniec roku!

2018-12-29 22:02

Dzisiejsze spotkanie Stelmetu Enea BC Zielona Góra z Rosą Radom było jednostronnym widowiskiem. Radomianie nie mieli dziś nic do powiedzenia, bowiem klub z Grodu Bachusa zwyciężył 99:71.

Pierwsza kwarta z początku była dość wyrównana. Stelmet już w pierwszych minutach próbował odskoczyć, lecz wtedy Rosa szybko wracała do gry. Przyjezdnym długo się jednak ta sztuka nie udawała, bowiem zespół z Winnego Grodu wyraźnie nie miał zamiaru pozwalać im na zbyt wiele. Dzięki temu na przerwę zielonogórscy koszykarze schodzili z 16-punktowym prowadzeniem.

Trzecia kwarta była najbardziej wyrównana oraz niezwykle intensywna. Wystarczy spojrzeć na jej rezultat – 29:27 – by przekonać się, że obie ekipy szły łeb w łeb. Nie odbiło się to oczywiście na wyniku meczu, który wciąż pozostawał pod kontrolą Stelmetu Enea.

Ostatnia odsłona dnia to już prawdziwa dominacja drużyny ze stolicy województwa lubuskiego. I choć goście starali się zaradzić coś na bezlitośnie uciekający wynik, na niewiele się to zdało. Podopieczni Igora Jovovicia zwyciężyli 99:71 i tym niezwykle pozytywnym akcentem zamknęli rok 2018.

Pomeczowe wypowiedzi zawodników oraz trenerów znajdują się pod tym linkiem.

Energa Basket Liga, 12. kolejka: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Rosa Radom 99:71 (22:15, 26:17, 29:27, 22:12)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Starks 13, Sakić 17, DeVoe 7, Hrycaniuk 14, Zamojski 11 – Traczyk 4, Planinić 18, Matczak 4, Mokros 9, Mąkowski 0, Sokołowski 2, Koszarek 0.
Rosa Radom: Neal 12, Piechowicz 5, Trotter 18, Lindbom 18, Parzeński 10 – Tyszka 0, Ziółko 0, Wall 2, Wątroba 6, Szczypiński 0.