Legia kąsała, ale Stelmet Enea nie dał za wygraną

2019-01-02 19:57

Ze zwycięstwem 76:59 wraca z Warszawy Stelmet Enea BC Zielona Góra. Miejscowa Legia zdołała zagrozić zielonogórzanom tylko podczas trzeciej kwarty, ale na szczęście po niej zespół z województwa lubuskiego szybko opanował sytuację.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Stelmetu. Zawodnicy z Winnego Grodu w pierwszych kilkudziesięciu minutach wyraźnie odjeżdżali gospodarzom. W kulminacyjnym momencie drugiej kwarty zielonogórzanie prowadzili różnicą 14 „oczek”. Wówczas jednak Legia zaczęła odrabiać straty, przez co na przerwie traciła już tylko 10 punktów.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że Stelmet powróci do zwiększania przewagi, lecz po chwili jego rywal ponownie zaczął się rozpędzać. Druga część trzeciej kwarty wyraźnie należała do koszykarzy ze stolicy, przez co przed jej końcem prowadzenie podopiecznych Igora Jovovicia stopniało do zaledwie 5 „oczek”.

Tuż po rozpoczęciu ostatniej odsłony zielonogórzanie w błyskawicznym tempie odskoczyli Legii, która przez pięć pierwszych minut nie umiała trafić do kosza Stelmetu Enea. Ten skutecznie to wykorzystał, notując pewny rajd po zwycięstwo.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć najładniejsze akcje tego spotkania.

Najlepiej punktującym zawodnikiem z Grodu Bachusa był dziś Michał Sokołowski, który rzucił 17 „oczek”. Z kolei nowy nabytek zielonogórskiego klubu, Eric Griffin, zagrał jedynie niecałe 10 minut, podczas których zdobył 5 punktów.

Energa Basket Liga, 13. kolejka: Legia Warszawa – Stelmet Enea BC Zielona Góra 59:76 (17:26, 14:13, 18:13, 10:24)
Legia Warszawa: Kołodziej 7, Karolak 6, Kowalczyk 4, Patiejew 0, Soluade 15 – Konopatzki 7, Nowerski 0, Sadowski 0, Pinder 6, Prewitt 15, Rubinsztejn 0, Sączewski 3.
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Hrycaniuk 8, Koszarek 6, Sokołowski 17, DeVoe 10, Sakić 14 – Matczak 0, Mokros 0, Zamojski 4, Planinić 10, Starks 2, Griffin 5.