Futsaliści wracają do ligowych zmagań. W niedzielę mecz z Madnessem

[FUTSAL]
2019-01-05 22:15

Po niemal miesięcznej przerwie na parkiet wracają futsaliści PKM Zachód Persa AZS-u Uniwersytet Zielonogórski. O godzinie 16:00 zabrzmi pierwszy gwizdek pojedynku Akademików z Madnessem Chocianów.

Pierwotnie to spotkanie miało się odbyć w ramach 3. kolejki w połowie grudnia, lecz zostało przełożone na święto Trzech Króli. Sprawiło to, że od ostatniego meczu Akademików minął prawie miesiąc. Teraz będą oni musieli wrócić do ligowej rzeczywistości.

O rywalu AZS-u nie można wiele powiedzieć. Klub z Chocianowa powstał dopiero przed bieżącym sezonem i rozegrał do tej pory tylko jedno spotkanie – na własnym terenie zmierzył się z Wietrzak Teamem Legnica. Chocianowianie polegli w nim 3:8, a ich rywale niemal przez cały czas kontrolowali przebieg meczu.

Zielonogórzanie z kolei są już po dwóch starciach w tym sezonie. Przypomnijmy, że na inaugurację pokonali na wyjeździe ekipę z Legnicy 2:1, a tydzień później na własnym parkiecie wygrali z Mundialem Żary 4:3. W obu tych pojedynkach oglądaliśmy wyrównaną walkę do ostatnich sekund.

W wywiadzie dla Radia Zielona Góra trener Maciej Górecki zapowiedział, że od nowego roku do zespołu mają wrócić Michał Greszczyk i Karol Pudzianowski. Jeżeli stanie się to już przed meczem z Madnessem, to AZS będzie jeszcze wyraźniejszym faworytem tego spotkania. Czy zielonogórzanie zdominują rywali, czy może po raz kolejny będziemy świadkami zażartej rywalizacji?

II liga, 3. kolejka: PKM Zachód Persa AZS Uniwersytet Zielonogórski – Madness Chocianów
Data: 06.01.2018, godzina 16:00
Miejsce: Hala UZ, ul. Szafrana 6, Zielona Góra.