Stelmet nie dogonił „Lokomotywy”. Dotkliwa porażka w Krasnodarze

2019-01-06 13:54

Klapa – tym jednym słowem można opisać dzisiejszy występ Stelmetu Enea BC Zielona Góra w Zjednoczonej Lidze VTB. Koszykarze Igora Jovovicia polegli w Krasnodarze z miejscowym Lokomotiwem Kubań aż 41:73.

Jak wszyscy doskonale pamiętają, tuż przed świętami zielonogórzanie gościli Lokomotiw w hali CRS. Wówczas przez całe spotkanie wynik utrzymywał się na styku, a Rosjanie zapewnili sobie nieznaczne zwycięstwo dopiero w ostatniej minucie pojedynku.

Początek dzisiejszego meczu zwiastował podobny scenariusz. W pierwszej połowie obie drużyny zdobywały bardzo mało punktów – wynik 27:22 po 20 minutach mówi sam za siebie. Przez to żaden z zespołów nie mógł uciec na więcej niż kilka punktów, a prowadzenie parę razy przechodziło z rąk do rąk.

Wszystko zmieniło się jednak w trzeciej odsłonie dnia. Wtedy to gospodarze uporali się ze swoimi problemami rzutowymi, podczas gdy ekipa z Winnego Grodu wciąż pozostawała na przerażająco niskiej skuteczności. Sprawiło to, że jeszcze przed końcem przedostatniej kwarty Lokomotiw prowadził już 20 „oczkami”.

W czwartej części spotkania było już jasne, że Stelmet z taką grą nie ma co marzyć o zwycięstwie. Zespół z Krasnodaru bezproblemowo powiększał zatem swoją wysoką już przewagę, która ostatecznie urosła do 32 punktów.

Dzisiejszy pojedynek był z pewnością jednym z najgorszych występów zielonogórzan w tym sezonie. Tylko 41 zdobytych punktów i skuteczność z gry na bardzo niskim poziomie (13/54 – 24%). Nie było też widać wyraźnego lidera, bowiem najlepiej w zielonogórskim obozie punktował dziś Eric Griffin, który zapisał na swoim koncie 11 „oczek” i był to jedyny zawodnik Stelmetu z dwucyfrową zdobyczą.

VTB United League: Lokomotiw Kubań – Stelmet Enea BC Zielona Góra 73:41 (13:12, 14:10, 27:12, 19:7)
Lokomotiw Kubań: Lacey 13, Iwlew 9, Ponitka 3, Johnson 8, Fridzon 10 – Mclean 8, Wright 11, Szczerbenew 3, Ilnickij 0, Chwostow 6, Kulagin 2, Gierasimow 0.
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Planinić 2, Sakić 2, Sokołowski 2, Zamojski 2, Koszarek 6 – Starks 2, Matczak 2, DeVoe 7, Mokros 0, Griffin 11, Hrycaniuk 5.