Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘKomplikacje u Macieja Żukowskiego! Piłkarz przejdzie drugą operację! (AKTUALIZACJA)

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-01-08 20:12

W listopadzie ubiegłego roku kontuzjowany piłkarz zielonogórskiego TS-u Masterchem Przylep, Maciej Żukowski, przechodził operację uszkodzonego barku. Teraz niestety okazuje się, że będzie potrzebny kolejny zabieg, bowiem w trakcie leczenia nastąpiły komplikacje.

Przypomnijmy, że Maciej Żukowski groźnej kontuzji barku nabawił się podczas ostatniego meczu rundy jesiennej IV ligi. TS mierzył się wówczas na wyjeździe z Odrą Bytom Odrzański. Pod koniec pierwszej połowy zawodnik zielonogórskiego klubu został brutalnie potraktowany przez jednego z rywali, przez co przedwcześnie zakończył swój udział w spotkaniu. Diagnoza lekarzy nie była dla zawodnika pozytywna – zwichnięcie stawu barkowo-obojczykowego i zerwane więzadła wyeliminowały go z uprawiania sportu na trzy miesiące.

Teraz okazuje się niestety, że jeszcze przed końcem leczenia będzie potrzebny kolejny zabieg. Sprawcą zamieszania jest temblak, który został uszkodzony i naruszył więzozrost. W wyniku tego krew zaczęła gnić, zatem piłkarz TS-u w środowy poranek przejdzie drugą operację wspomnianego barku.

Na koniec mamy jeszcze do przekazania kilka słów od samego zainteresowanego. Zawodnik pragnie niezmiernie podziękować swojej dziewczynie, Paulinie, która wspiera go psychicznie i pomaga w powrocie do zdrowia.

AKTUALIZACJA 09.01, 12:00:
Lekarze podjęli ostatecznie decyzję, że dodatkowa operacja nie jest obecnie konieczna – wystarczył jedynie zabieg usunięcia nadmiaru krwi. Z kolei pierwotnie zaplanowane na luty wyciągnięcie podtrzymującej zerwane więzadło płytki zostało przesunięte na 15. kwietnia. Mimo to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby Maciej Żukowski wystąpił w pierwszych meczach rundy wiosennej IV ligi, która rozpoczyna się w połowie marca.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest sześć plus dwa?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności