Męczarnie AZS-u. Parkiet przy Szafrana znów zdobyty!

[FUTSAL]
2019-01-20 18:38

Nie tak miało wyglądać rozpoczęcie rundy rewanżowej II ligi futsalu w wykonaniu PKM Zachód Persa AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podopieczni Macieja Góreckiego przegrali z Wietrzak Team Legnica 2:3.

Dzisiejsze starcie rozpoczęło się dość podobnie do pierwszego meczu w Legnicy, kiedy to premierowy cios zadał Wietrzak Team. Tym razem również futsaliści z Dolnego Śląska otworzyli wynik – stało się to już w 5. minucie. Zielonogórzanie nie pozostali dłużni i kilka chwil później wyrównał Michał Greszczyk. Zawodnik AZS-u przejął piłkę na połowie rywala i po indywidualnym rajdzie płaskim strzałem posłał ją pomiędzy dwoma rywalami.

Wówczas wydawało się, że Akademicy rozpędzą się na tyle, aby całkiem przejąć kontrolę nad spotkaniem. Widać to było chociażby kilka sekund po wyrównującym trafieniu. Wtedy Greszczyk mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, lecz po jego strzale piłka o centymetry minęła słupek bramki przyjezdnych.

Remisowy rezultat utrzymywał się niemal do końca pierwszej połowy. Niemal, gdyż legniczanie na 2 minuty przed przerwą zadali mocny cios w postaci ładnej, zespołowej akcji, zakończonej golem „do szatni”.

Drugą odsłonę Akademicy rozpoczynali zatem z jednobramkową stratą. Udało się ją odrobić dopiero na 13. minut przed końcem za sprawą niesamowitego trafienia Michała Greszczyka, który umieścił piłkę w siatce, strzelając z niewyobrażalnie ostrego kąta. Remis 2:2 nie trwał jednak długo – półtorej minuty później zielonogórzanie popełnili prosty błąd w defensywie. Próby naprawienia go spełzły na niczym i zakończyły się bramką samobójczą.

Zielonogórzanie byli wówczas w tarapatach – nie potrafili ponownie przełamać defensywy przeciwników, którzy próbowali iść za ciosem i powiększyć prowadzenie. Od 33. minuty AZS grał bez bramkarza, lecz i to nie zdało egzaminu. Zespół z Winnego Grodu nie miał pomysłu na wykańczanie akcji i większość czasu w końcówce spędzał na podawaniu piłki na obwodzie. Sprawiło to, że goście wyjechali z Zielonej Góry z wygraną, a Akademicy drugi raz przegrali na własnym terenie.

II liga, 6. kolejka: PKM Zachód Persa AZS Uniwersytet Zielonogórski – Wietrzak Team Legnica 2:3 (1:2)
0:1 Wilczyński 5’
1:1 Greszczyk 10’