Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘEnerga Basket Liga wraca do hali CRS

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[KOSZYKÓWKA]
2019-02-01 01:12

Piątek, 1. lutego będzie dniem powrotów. Po pierwsze po nieco ponad miesięcznej przerwie do hali CRS wracają rozgrywki Energa Basket Ligi. Po drugie właśnie dziś na zielonogórskim obiekcie ponownie zobaczymy Artura Gronka – tym razem jednak w roli szkoleniowca Polpharmy Starogard Gdański.

Dziś o godzinie 18:00 Stelmet Enea BC Zielona Góra rozpocznie pojedynek z Polpharmą Starogard Gdański. Faworytem są zielonogórzanie, choć ich rywale również znajdują się w górnej połówce tabeli. Ekipa z Pomorza plasuje się obecnie na 7. lokacie, mając na koncie 26 „oczek”. Stargardzianie legitymują się bilansem 9-8.

Na ławce trenerskiej zespołu Polpharmy znajdziemy starego znajomego zielonogórskiego klubu. Mowa o Arturze Gronku, który w latach 2016-17 prowadził drużynę z Winnego Grodu, a wcześniej przez kilka lat był asystentem Sašo Filipovskiego. Teraz wraca on do hali CRS jako trener naszego dzisiejszego rywala.

Pierwszy mecz Gronka przeciwko swojemu byłemu klubowi nie wyszedł jego zespołowi najlepiej. W ramach 3. kolejki trwającego sezonu zielonogórzanie zwyciężyli w Starogardzie 94:80. Ponadto Polpharma zanotowała w styczniu trzy porażki z rzędu, w tym z 14. w tabeli Miastem Szkła Krosno. Czy lider Energa Basket Ligi wykorzysta dołek rywala i dopisze na swoje konto kolejne zwycięstwo na krajowym podwórku?

Energa Basket Liga, 18. kolejka: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Polpharma Starogard Gdański
Data: 01.02.2019, godzina 18:00
Miejsce: Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41, Zielona Góra.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności