Spokojne zwycięstwo nad Polpharmą

2019-02-01 21:23

Stelmet Enea BC Zielona Góra z 16. wygraną na parkietach Energa Basket Ligi. W piątkowy wieczór pokonał on na własnym terenie Polpharmę Starogard Gdański 96:80.

Premierowa odsłona była dość wyrównana. Niemal non-stop wynik oscylował wokół remisu, który wystąpił w niej aż 6 razy, tyle samo mieliśmy zmian prowadzenia. W ostatniej minucie goście popełnili jednak kilka karygodnych błędów, które pozwoliły Stelmetowi wypracować pierwsze wyraźniejsze prowadzenie – 23:17.

Na początku drugiej kwarty zielonogórzanie szybko złapali odpowiedni rytm i odskoczyli na 18 „oczek” przewagi. Przyjezdni zdołali jednak zniwelować część tych strat, przez co do przerwy Stelmet prowadził jedynie 49:40. Po spotkaniu trener Jovović stwierdził, że był wściekły na swoich zawodników, że nie potrafili wykorzystać szansy na zdominowanie wyniku i pozwolili Polpharmie wrócić do gry.

W drugiej połowie zielonogórzanie bezproblemowo utrzymywali spokojne prowadzenie, choć stargardzianie nie pozwalali im odskoczyć na więcej niż 19 punktów. Ostatecznie Stelmet Enea bez większego wysiłku zwyciężył 96:80. Na szczególne wyróżnienie zasługują Markel Starks i Przemysław Zamojski. Zapisali oni na swoich kontach odpowiednio 23 i 21 „oczek”, dzięki czemu byli najlepszymi strzelcami spotkania.

Energa Basket Liga, 18. kolejka: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Polpharma Starogard Gdański 96:80 (23:17, 26:23, 23:19, 24:21)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Starks 23, Sakić 11, DeVoe 7, Sokołowski 9, Hrycaniuk 4 – Traczyk 0, Planinić 11, Mokros 2, Mąkowski 3, Zamojski 21, Koszarek 5.
Polpharma Starogard Gdański: Bibbins 11, Gołębiowski 19, Struski 3, Bussey 21, Kemp 6 – Hicks 2, Dzierżak 6, Załucki, Brenk 0, Prahl 12.