Towarzyskie derby dla Falubazu

2019-02-02 15:10

W samo południe na sztucznej murawie przy ulicy Sulechowskiej Falubaz Gran-Bud Zielona Góra przystąpił do trzeciego sparingu w trwającym okresie przygotowawczym. Żółto-biało-zieloni pokonali w lubuskich derbach III-ligową Wartę Gorzów 3:2.

Okazję do prowadzenia zielonogórzanie dostali już w 5. minucie po faulu jednego z przyjezdnych we własnym polu karnym. Wtedy jednak Przemysław Mycan nie zdołał wykorzystać przyznanej mu „jedenastki”. Zemściło się to na zielonogórzanach 20 minut później, kiedy to gorzowianie objęli prowadzenie. Na szczęście nieco przed przerwą wyrównał Albert Cipior, który wykorzystując chwilę nieuwagi bramkarza rywali, pięknym strzałem z dystansu posłał piłkę „za kołnierz” golkipera Warty.

Na początku drugiej połowy znów to gorzowianie doszli do głosu, po raz drugi obejmując prowadzenie. Falubaz nie poddawał się jednak, czego efektem był kolejny mogący się podobać celny strzał z dystansu, którego autorem w 75. minucie został Jakub Babij. Wówczas w zielonogórzan wstąpiły jakby dodatkowe siły, które już dwie minuty później na decydującego gola zamienił Artur Małecki. Wynik 3:2 dla podopiecznych Andrzeja Sawickiego utrzymał się już do końcowego gwizdka.

Kolejny sprawdzian piłkarzy Falubazu czeka już w najbliższy wtorek. Wówczas zmierzą się oni z drugim gorzowskim III-ligowcem, Stilonem. Początek o godzinie 18:30 na stadionie zielonogórskiego MOSiR-u. A jeszcze dziś o 16:00 odbędzie się tam sparing TS-u Masterchem Przylep Zielona Góra z Odrą Nietków.

Mecz towarzyski: Falubaz Gran-Bud Zielona Góra – Warta Gorzów 3:2 (1:1)