Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘWielki Clearex na drodze Persy!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2018-03-13 16:04

Szykuje się kapitalny mecz! Już jutro do Zielonej Góry zawita 5-krotny Mistrz Polski, Clearex Chorzów, aby sprawdzić I-ligową Persę MOSiR AZS UZ w ramach ćwierćfinału Halowego Pucharu Polski!

Będzie to debiut Akademików na tym etapie rozgrywek. W ubiegłym roku zakończyli oni swój udział w HPP na 1/8 finału po dość kontrowersyjnym meczu z Gwiazdą Ruda Śląska. Tym razem zielonogórzanie bez większych przeszkód dotarli aż do ćwierćfinału, w którym napotykają na swojej drodze potęgę polskiego futsalu.

Clearex jest bowiem bez wątpienia jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Chorzowianie przez ponad 20 lat swojego istnienia 5-krotnie sięgali po tytuł mistrzowski. Ponadto w tym sezonie bronią oni głównego trofeum w Halowym Pucharze Polski, który wygrali w ubiegłym roku. Tymczasem obecnie w Futsal Ekstraklasie Clearex plasuje się tuż za ligowym podium.

Mimo to, biało-zieloni nie są wcale bez szans w pojedynku z przysłowiowym Goliatem. Przypomnijmy, że zielonogórzanie w obecnej edycji HPP pozostawili w polu pokonanych innego ekstraklasowca, Piasta Gliwice.

Nie da się jednak ukryć, że faworytem tego meczu będzie drużyna przyjezdna. Chorzowianie z powodzeniem występują w najwyższej klasie rozgrywkowej, lecz w Pucharze Polski może zdarzyć się wszystko. Z pewnością Akademików czeka trudne zadanie, a już nie raz pokazali oni, że potrafią cało wychodzić nawet z największych opresji. Zatem do boju AZS!

Ćwierćfinał Halowego Pucharu Polski: Persa MOSiR AZS UZ – Clearex Chorzów
Data: 14.03.2018, godzina: 18:30
Miejsce: Hala UZ, ul. Szafrana 6, Zielona Góra.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus dwa?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności